Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Tatranské leto na tanieri je plné emócií

V menu šéfkuchára Miroslava Zamišku je pstruh s jahodami aj zmrzlina z konfitovaného cesnaku

Čím sa inšpirujú šéfkuchári pri vytváraní jedál či nových menu? Sú to recepty starých mám, historické kuchárske knihy, cestovanie a dnes aj sociálne siete patria medzi najčastejšie zdroje inšpirácie. Pri zostavovaní letného menu v tatranskej Grand Restaurant hrali hlavnú úlohu emócie a nálady. Jedlá zostavil z typicky slovenských surovín šéfkuchár Miroslav Zamiška spolu so svojím tímom.

Nové letné menu je založené na lokálnosti a ingrediencie dodávajú do reštaurácie miestni overení pestovatelia a farmy. „Nový jedálny lístok ponúka sezónne produkty, ale napríklad ešte aj typicky jarnú bryndzu. Hostia môžu na tanieri nájsť letnú zeleninu, huby – kuriatka aj rôzne bylinky, ktoré si pestujeme v našej hotelovej záhradke. Letné menu je jednoduchšie aj ľahšie stráviteľné oproti zimnému či jarnému. Zmena prichádza aj po vizuálnej stránke, letné jedlá sú pestrejšie, farebnejšie, máme tu vrchol sezóny, kedy môžeme využívať mnoho lokálnych produktov,“ vysvetľuje Miroslav Zamiška.

Finálny jedálniček z dielne tímu vedeného Miroslavom Zamiškom sa každoročne vytvára niekoľko mesiacov vopred. „Vždy pred novou sezónou skúšame a kombinujeme rôzne chute. Jedálny lístok zostavujem aj podľa situácie, ktorú zažívam, jedlá vytváram podľa emócií aj podľa toho, na čo mám v ten deň chuť,“ vysvetľuje šéfkuchár s tým, že spolu so svojím tímom sa snažia už tradične vytvárať jednoduché jedlá, ktoré uspokoja všetkých hostí.

Tí môžu ochutnať napríklad rolku zo zlatého pstruha s rebarborovou omáčkou so zelenými jahodami a tagliatellami z kalerábu.alebo nastrúhanú foie gras s vanilkou parfumovanou mrkvou, čerstvý zeleninový šalát s cuketou, tvarohom a jahodami. Pre milovníkov mäsa je pripravený tradičný perkelt z králičích stehien a špecialitou je grilovaný srnčí chrbát s pečenou šalotkou a mangoldom a medzi dezertami ponúkajú aj jeden veľmi netradičný – z konfitovaného cesnaku a horčicovej marmelády.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content