Míchelin do Rakúska predsa len príde. V roku 2025

Požadovaný takmer milión euro bude hradený z verejných zdrojov

Pred niekoľkými dňami sa objavili správy, že Guide Michelin už v Rakúsku nebude hodnotiť ani Viedeň a Salzburg, keďže dohoda o celorakúskom Micheline, stále nebola uzatvorená.

Včera však vyšla správa, že renomovaný bedeker do Rakúska predsa len príde a prvý vyjde v roku 2025. Požadovaný takmer milión euro, ktoré Michelin za zaradenie krajiny medzi ním hodnotené žiada, pojde z verejných zdrojov – zaplatí ich štátna turistická marketingová organizácia Osterreich Wrbung, spolu s turistickými organizáciami spolkových krajín.

To samozrejme kritizujú domáce bedekre – Falstaff a rakúsky vydavateľ Gault Millau, ktoré hovoria, že ich hodnotenia tiež prispievajú k pozdvihnutie rakúskej gastronómie ale z verejných zdrojov nedostali ani euro. Čo je na jednej strane samozrejme pravda, na druhej je pravda aj to, že ich hodnotenia zahraničnú klientelu do krajiny nepritiahnu, čo je presne to, čo Michelin dokáže. To je aj hlavný dôvod, prečo je Rakúsko ochotné bedeker z verejných zdrojov financovať.

Ako uviedol na svojej stránke rakúsky národný touristboard “nový záväzok (financovanie Michelina) vychádza z národnej stratégie cestovného ruchu Plán T, ktorá je základom pre udržateľné posilnenie pozície Rakúska ako gurmánskej a kulinárskej destinácie.
Silná pozícia kulinárskej destinácie je účinnou pákou na kvalitný ďalší rozvoj turistickej lokality a je nielen stimulom pre hostí, ale aj pre špičkové talenty v cestovnom ruchu. Práve preto sa Österreich Werbung spolu s krajinskými organizáciami cestovného ruchu usiluje o pozicionovanie rakúskej kuchyne ako udržateľnej, kvalitnej a modernej. Spolupráca s renomovaným globálnymsprievodcom Michelin je jednou z aktivít, ktoré majú Rakúsko ešte viac zviditeľniť na medzinárodnej gurmánskej mape.

Michelin už raz v Rakúsku bol a to v rokoch 2005-2009, potom pre nerentabilitu projekt skončil a zaradi len dve mestá najprv Viedeň a potom aj Salzburg do sprievodcu “Main Cities of Europe Selection”, ostatné reštaurácie o svoje hviezdičky automaticky prišli.

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content