Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Fine dinning na horskej chate či špeciálne fondue? V Korutánsku to je možné

Kulinárske zážitky po lyžovačke v korutánskych horách

Horské chaty v lyžiarskych strediskách a fine dinning – asi neexistujú dve veci, ktoré sú od seba vzdialenejšia. V korutánskom stredisku Katschberg sa však rozhodli obidve spojiť. V horskej chate Gamskogelhütte varí šéfkuchár Stefan Lastin ocenený troma čapicami v Gault Millau a v lyžiarskej sezóne bude každý štvrtok a piatok hosťom ponúkať zážitkovú gastronómiu. Podujatie sa bude volať Fine Dine., čo znamená že si bude možné každý týždeň v tieto dva dni rezervovať 3-6 chodové menu, pričom hore hostí vyvezie šnežný skúter a naspäť dolu sa dostanú na saniach. V rámci Fine Dine si bude možné rezervovať aj Chef´s Table, čo je stôl pre 2-4 ľudí priamo v kuchyni šéfkuchárovi „pod nosom“ a 3-8 chodové gourmet menu s prekvapením.

Síce nie fine dinning ale pôsobivý gurmánsky zážitok iného druhu čaká na hostí v stredisku Sportberg Goldeck v prevádzke Landgasthof Marhube. Tu sa zase bude servírovať počas celej lyžiarskej sezóny fondue a to nie hocijaké. Hostí tu usadia do sklenenej kupoly s výhľadom na zasnežené hory a hviezdnu oblohu. Na rezervácie si budú môcť pochutiť na syrovom aj mäsovom fondue a sladkou bodkou bude ovocie namáčané do čokolády. Sklenenú kupolu bude možné si prenajať až pre 6 ľudí.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content