Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Zážitkové kurzy varenia – Škola varenia pre gurmánov

Už od roku 2006 ponúka svoje kurzy varenia najstaršia Škola varenia na Slovensku so sídlom v krásnom vinárskom dome vo Sv.Jure, ktorého história siaha až do 16.storočia. Od začiatku sa formovala ako zážitková škola ponúkajúca hlavné dva zážitky: zážitok z jedinečných priestorov a zážitok z varenia s celebritnými kuchármi zo Slovenska, Indie, Thajska a Talianska. Veď uznajte, také esá tu môžete stretnúť, ako sú: Michal Konrád, Martin Korbelič, Jozef Masarovič, Jozefína Zaukolcová, Martin Novák, Marcel Ihnačák, Michal Škorec či Tomáš Zapletal. Ich kurzy sú veľmi pútavé, ukážu gurmánom viaceré tipy ako vylepšiť ich kuchárske zručnosti a dokonca im prezradia aj niektoré svoje tajné triky.

V Škole varenia za tých 17 rokov zostavili až 60 tém rôznych kurzov a tematických svetových kuchýň. O tie exotické sa starajú zahraniční partnerskí kuchári: Thajka – Parichart Bystriansky, Ind – Akšaj Dixit, Talian – Emanuele Fortini a Francúz – Damien Thuries.

Ako sa môžete zúčastniť takéhoto kurzu? Nemusíte byť žiaden zručný kuchtík, aj úplní začiatočníci zvládnu vybrané recepty a pod vedením kuchárov sa ich naučia v spoločnosti rovnako zanietených gurmánov. Stačí si vybrať na stránke www.PreGurmánov.sk  obľúbený kurz alebo kuchyňu, či možno vášho vysnívaného šéfkuchára a prihlásiť sa online.

Kapacita kurzu je 12 osôb, čím je zaručené, že sa vám všetkým bude kuchár venovať a spoločne si navaríte celé menu. Počas varenia si v Škole varenia vychutnáte aj lahodné vínka, ktoré vyberie someliér k danému menu. Predstavia vám miestnych jurských vinárov, klasické slovenské vinárstva alebo si predegustujete vína zo sveta, ktorým dominujú talianske, francúzske, španielske a  juhoamerické vína.

Kurzy sú buď poldenné (cez pracovný týždeň) a začínajú o 17:00 h alebo celodenné (v sobotu) a začínajú o 10:00 hodine. Ak sa chcete niečo priučiť od skutočných majstrov varešky a zažiť úžasný gurmánsky večer, prihláste sa na www.PreGurmánov.sk, alebo venujte neopakovateľný gurmánsky zážitok svojim priateľom, či si príďte užiť pracovný teambuilding. 

Dobrú chuť vám želá Škola varenia zo Svätého Jura.

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content