Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Michelin sa má vrátiť do Rakúska

Návrh schválili rakúski poslanci, prvé vydanie by malo vyjsť v roku 2025

Od roku 2009, kedy skončilo vydávanie celorakúskej edície gastrosprievodcu Michelin, sa v ňom – v edícii Guide Michelin Main Citys of Europe nachádzali len reštaurácie vo Viedni a v Salzburgu. Všetky ostatné o hviezdičky v roku 2009 prišli. To sa má v budúcich rokoch zmeniť.

Výbor pre cestovný ruch v rakúskom parlamente predložil návrh, ktorého cieľom je opätovne zaviesť národného sprievodcu Michelin v roku 2025 a rakúski poslanci ho jednomyseľne schválili.

S cieľom zviditeľniť kulinársku ponuku Rakúska na medzinárodnej úrovni strany ÖVP a Zelení prostredníctvom návrhu výboru požadovali rokovania medzi ministrom hospodárstva a príslušnými zainteresovanými stranami (Österreich Werbung, združeniami cestovného ruchu, obchodnou komorou a poľnohospodárstvom). S návrhom súhlasila aj SPÖ. Okrem toho ÖVP a Zelení presadzujú väčšiu akceptáciu cestovného ruchu v Rakúsku..

Výbor pre cestovný ruch dúfa, že rakúsky návrat do sprievodcu Michelin prinesie rakúskej gastronómii značnú konkurenčnú výhodu. Zviditeľnenie rakúskej kulinárskej scény má totiž vplyv aj na konkurencieschopnosť domáceho cestovného ruchu. Podľa analýz, ktoré sa v Rakúsku robili, môže samostatná rakúska edícia Michelina priniesť zvýšenie počtu prenocovaní o 16 percent a zaručené dodatočné príjmy vo výške 48 miliónov.

So schválením celorakúskej edície Michelina Slovensko zostalo v strednej Európe jediné, ktoré zatiaľ nepodniká nijaké oficiálne kroky pre vydávanie národnej edície.


Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content