Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Gastronomy Slovakia – hviezdni hostia

Sebastian FRANK

HORVÁTH restaurant, Berlín, NEMECKO
2 michelinské hviezdy, 5 čapíc od Gault Millau

Najprestížnejšia kulinárska udalosť roka na Slovensku bude 23. Apríla 2024.

Je to medzinárodné sympózium jedinečné pre živé vystúpenia michelinských šéfkuchárov z celej Európy, Master classy a workshopy odborníkov HoReCa segmentu z celej Európy a najlepších Slovákov.

Určená je všetkým majiteľom, riaditeľom, F&B manažérom, šéfkuchárom, someliérom či cukrárom hotelov, reštaurácií a aj malých penziónov. Rovnako aj pre dodávateľov služieb, výrobcov, odborných učiteľov, ale aj fanúšikov kulinárstva a novinárov z gastronómie. Každý si nájde v bohatom programe svoje témy a praktické ukážky ako správnou a nápaditou gastronómiou zaujať svojich hostí.

Predstavíme si Sebastiana Franka

V roku 2010, vo veku 29 rokov, sa Sebastian presťahoval do Berlína, aby sa stal šéfkuchárom v legendárnej reštaurácii HORVÁTH. Za rok získal svoju prvú michelinskú hviezdu. Druhá hviezda prišla v roku 2015, iba rok po tom, čo on a jeho manželka Jeannine prevzali reštauráciu ako majitelia. Reštaurácia má tiež 18 bodov Gault Millau.

Sebastian využíva silu a vôňu zeleniny a ovocia a hladko ich spája s mäsovými príchuťami a koreninami, aby sa dosiahla harmonická zmes chuti, textúry a konzistencie. Plne vegetariánske menu je tiež neoddeliteľnou súčasťou ich vízie emancipovanej zeleninovej kuchyne. Jeho kuchyňa sa spája s prívlastkami – emancipovaná, koncentrovaná, nekonvenčná, mocná.

„Sebastian Frank, nezaťažený konvenciami a normami, sa vymyká predpokladaným tradičným obmedzeniam haute cuisine a ponúka jedno z najjedinečnejších individuálnych menu v Nemecku. Jeho kulinárska vízia uprednostňuje vytváranie silných jedál, ktorých cieľom je predovšetkým vytvoriť autentické chuťové profily, ktoré stelesňujú jeho kulinársku identitu.“

Gault Millau, 2023

Vstupenky si za zvýhodnené ceny rezervujte cez prihlášku vopred na:

https://gastronomyslovakia.sk/#prihlaska

https://gastronomyslovakia.sk/#prihlaska

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content