Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Gastronomy Slovakia 2024

Avandgarde cuisine symposium – 23. apríla, Refinery Galery Bratislava

Prečo by ste nemali chýbať na tomto prestížnom podujatí určenom iba odbornej verejnosti ? Pretože je to jediné podujatie, kde sa stretávajú všetci tí, čo niečo v Slovenskej gastronómii  znamenajú, všetci, ktorí sa snažia napredovať a držať krok so svetom. Je to ideálne miesto na stretnutia s kolegami, načerpanie inšpirácie, sebavzdelávanie  a vzájomné rozhovory. Zakúpte si vstupenku už dnes na: https://gastronomyslovakia.sk/#prihlaska

Pre Hotelierov a majiteľov, F&B manažérov a kuchárov reštaurácií

sme pripravili množstvo live vystúpení a workshopov, MasterClassov a diskusií s najlepšími z celej Európy. Ako to robia oni a prečo sú úspešní!!!

interaktívne live cooking show s najlepšou reštauráciou v Berlíne a šéfkuchárom Európy za rok 2018   Sebastianom Frankom – majiteľom a Chefs v jednej osobe. Prezradí svoj recept na úspech a predvedie aj pár svojich receptov a ukáže nám svoj štýl kuchyne postavenej na filozofii, že aj bez mäsa to ide.  Lukáš Hesko  má 2 Zlaté vidličky a je už 2 x Kuchár roka na Slovensku. Spoznajte jeho štýl a filozofiu. Julian Stieger  je rakúska vychádzajúca hviezda a jeho reštaurácia je najlepšou hotelovou reštauráciou v Rakúsku. Čo varí tento kuchár, ktorého si vychvaľovali aj v Geranium, Eleven Madison Park či Steiereck ?  Predstaví sa nám z Dánska aj prekvapenie tejto sezóny a ním je víťaz Slovenského kola Bocuse d´Or – Marek Minarič. Rozpovie svoj príbeh, ako to prebiehalo na Európskom finále a ukáže  čo tam varil. Andreu Genestra michelinom ocenený šéfkuchár z Mallorky mal na Madrid fusion skvelé vystúpenie a verím, že zaujme aj vás. Tomáš Lysý, asi najlepší sushi majster na Slovensku a bývalý Chef Fou Zoo a Iasai, si pre vás pripravil jedinečný špeciálny 2 hodinový MasterClass o filetovaní, príprave a servírovaní rýb na japonský spôsob. Tomáš Ševčík – executive šéfkuchár skupiny ZARINVEST, nám prezradí ako prevádzkovať aj v hoteli zážitkovú reštauráciu.

Sebastian Frank, reštaruácia Horváth,foto: Rene Riis, Julian Stieger , Rote Wand

Somelieri a čašníci

si môžu pozrieť a prechutnať zaujímavé Masterclass s Petrom Lunterom – somelier ECK a Filip Nagyom – vinmajster vinárstva Zlatý Roh, ktorí nám prezradia ako vytvoriť vyváženú vínnu kartu a aké sú trendy  v slovenských vinárstvach. Kam smeruje vývoj výroby, prezentácie a servisu champagne nám prezradí Stephane BARLERIN – obchodný riaditeľ spoločnosti Champagne Henri Giraud – spojené aj s degustáciou.

Hotelieri

sa môžu inšpirovať z prvej ruky až v troch samostatných vstupoch príbehmi Joschiho Walcha majiteľa a riaditeľa rodinného hotela Rote Wand z Rakúska a Petra Mudrého so skupiny ZARINVEST / Hotel Lomnica, Kaštieľ Pálffy/ Vyspovedať ich počas talk show so Zlaticou Kramárovou, priamo na ich workshope na tému: Dá sa aj v hotely vytvoriť zážitková reštaurácia? Alebo v live vystúpení šéfkuchárov oboch hotelových reštaurácií.

Majiteľov a F&B manažérov  

určite zaujme Masterclass o káve s Marekom Fajčíkom – Ebenica coffee, a jej mieste v kvalitnej reštaurácií a aké sú najčastejšie chyby pri jej výbere. Nie je káva ako káva – len príbeh nestačí.  Silvia Horecká známa propagátorka zdravej stravy – tej skutočne zdravej, si pripravila workshop o intoleranciách a ako sa s nimi vysporiadať a pripraviť sa na ne vo vašej reštaurácií.

Program stále dopĺňame o zaujímavé workshopy a Masterclassy.

Zvýhodnené ceny vstupeniek, podrobnosti a program nájdete na www.GastronomySlovakia.sk. Množstevné zľavy od 3 osoby si vyžiadajte cez skalikova@pregurmanov.sk

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content