Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Spoločnosť RATIONAL oslavuje 50 rokov svojej existencie

RATIONAL

Spoločnosť RATIONAL, špecialista na tepelnú prípravu pokrmov, celý minulý rok oslavovala svoje 50. výročie so sloganom „Keď jedlo chutí, všetci hovoria rovnakou rečou“. Celý rok sa niesol v znamení účasti na veľtrhoch a ďalších významných udalostí pre partnerov, zákazníkov a zamestnancov, ktoré sa konali po celom svete.

Pre českých a slovenských partnerov sa takáto akcia organizovaná RATIONAL uskutočnila koncom roka 2023 v Brne v multifunkčnom priestore ABZAC.

Akcia RATIONAL pre partnerov spoločnosti – Brno 2023

Na pódiu vystúpili predstavitelia spoločnosti: riaditeľ pre Východnú Európu, Kilian Schütz, obchodný riaditeľ pre Čechy a Slovensko, Jindra Slivka a korporátny šéfkuchár Dominik Petroš. Zazneli poďakovania predajným a servisným partnerom, zákazníkom a ich šéfkuchárom. Vďaka ich kontinuálnej spätnej väzbe je RATIONAL dlhodobo na popredných pozíciách vo svojom odbore. Svoju skúsenosť na pódiu zdieľal aj Filip Sajler, osobnosť českej gastronómie, CEO & Chef HOPI CHEF TECH FOOD, ktorý je dlhoročným zákazníkom spoločnosti. Podľa jeho slov sú produkty RATIONAL špičkou na trhu a dodáva: „Osobne si dnešnú profesionálnu kuchyňu bez iVario nedokážem predstaviť.“

Šéfkuchár Filip Sajler

Okrem prezentácie dôležitých historických míľnikov bolo predstavených aj niekoľko produktových noviniek: integrované čistenie a úplne nová kategória varných systémov. iCare System AutoDose je nový čistiaci systém pre stolné jednotky iCombi Pro. Čistiace a ošetrujúce prostriedky sú bezpečne uložené vo varnom systéme v pevnom stave, čo umožňuje autonómne čistenie buď stlačením tlačidla, alebo podľa nastaveného časového harmonogramu. Systém iCareSystem AutoDose zvyšuje bezpečnosť práce, šetrí čas a zaisťuje hygienickú bezpečnosť podľa požiadaviek HACCP. Spoločnosť RATIONAL dala svojim partnerom tiež prvýkrát nahliadnuť do novej kategórie zariadení, ktoré garantujú najkratšiu dobu prípravy a maximálnu kvalitu pokrmov vďaka šikovnému a adaptívnemu riadeniu mikrovlnnej energie. Postupné zavádzanie produktu je naplánované na jar 2024.

iVario

Pán Siegfried Meister založil dnešnú spoločnosť RATIONAL AG v roku 1973. Celých 44 rokov sa zameriaval predovšetkým na prínos zákazníkom. Táto filozofia je dodnes pevne zakotvená vo firemnej kultúre. Na tento účel je po celom svete v každodennom kontakte so zákazníkmi viac ako 2300 zamestnancov, vrátane približne 500 šéfkuchárov, ktorí svojimi znalosťami a skúsenosťami tvoria DNA spoločnosti.

Keď Siegfried Meister v roku 1973 spoločnosť s iba 18 zamestnancami zakladal, nikto netušil, že sa stane globálnou jednotkou na trhu. Základy k tomu pán Meister položil už v roku 1976 – najprv vynálezom prvého konvektomatu RATIONAL a potom v roku 1979 úzko zameranou stratégiou. Podľa tejto stratégie nesmie byť cieľom podnikania maximalizácia zisku, ale maximalizácia úžitku pre konkrétnu cieľovú skupinu. A tou sú kuchári pracujúci v profesionálnych kuchyniach po celom svete. Odtiaľ pramení špecializácia na varné systémy, ktoré im pri príprave pokrmov maximálne pomôžu. Od roku 1983 sa v závode v Landsberg am Lech vyrábali iba konvektomaty. Úspešný príbeh korunovalo v roku 2019 miliónové vyrobené zariadenie. K dosiahnutiu úspechu prispela aj skutočnosť, že sa v roku 1992 firma FRIMA, distribučný partner z Francúzska, vyrábajúci predchodcu zariadenia iVario, stala dcérskou spoločnosťou RATIONAL. V roku 2018 sa stáva súčasťou RATIONAL.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content