Slovinsko má reštauráciu s troma hviezdičkami od Michelina

Získala ich Hiša Franko Any Roš

Slovinsko sa dočkalo už v 4.ročníku hodnotení Michelinu svojej prvej trojhviezdičkovej reštaurácie. V bedekri, ktorý vyšiel v minulých dňoch, ohodnotil tromi hviezdami reštauráciu Hiša Franko aj u nás známej Any Roš.

Ďalšia reštaurácia dostala prvý krát 2 hviezdy – reštaurácia Milka, ktorá sa nachádza v Kranjskej Gore a len minulý rok získala prvú hviezdičku. Ďalších 7 reštaurácií si jednu hviezdičku udržalo. Celkovo Michelin vybral do bedekra 59 reštaurácií.

Podľa hodnotiteľov dokazujú hodnotenia pôsobivý, rýchly a udržateľný gastronomický rast Slovinska, ktoré sa naďalej presadzuje ako európska a svetová kulinárska destinácia, ktorú treba navštíviť.

„Od svojho príchodu do krajiny je náš tím inšpektorov rok čo rok neustále ohromený gastronomickým rastom Slovinska. V malej, ale vzrušujúcej krajine šéfkuchári a ich tímy denne preukazujú silné odhodlanie neustále posúvať kulinárske hranice, odvážne vymýšľať inovatívne a udržateľné koncepty, hrdo prezentovať miestne zdroje a geniálne spájať svoje potravinárske dedičstvo s nápadmi zo zahraničia. Títo zanietení profesionáli nerobia nič menšie, než že formujú novú, presvedčivú a cnostnú slovinskú kulinársku scénu, ktorá si zaslúži pozornosť celého sveta,“ povedal Gwendal Poullennec, medzinárodný riaditeľ sprievodcu MICHELIN.

„Hiša Franko, ktorú vedie charizmatická Ana Roš a ktorej s radosťou udeľujeme tri hviezdičky MICHELIN, sa vďaka stelesneniu všetkých týchto trendov etabluje ako svetová gastronomická vlajková loď a posilňuje pozíciu Slovinska v globálnom kulinárskom rebríčku. Úprimne dúfame, že náš ročník 2023 bude motivovať zahraničných cestovateľov aj domácich gurmánov, aby objavili zázraky, ktoré pre nich objavili naši inšpektori, a podporí neustály rozvoj miestnej gastronomickej scény,” pokračoval.MICHELIN Guide Slovinsko v skratke:

59 vybraných reštaurácií, z toho
– 1 reštaurácia s tromi hviezdičkami MICHELIN
– 1 reštaurácia s dvoma hviezdičkami MICHELIN
– 7 reštaurácií s jednou hviezdičkou MICHELIN
– 7 reštaurácií so zelenou hviezdou MICHELIN (1 nová)
– 7 reštaurácií Bib Gourmand
– 43 odporúčaných reštaurácií (vrátane 5 nových)

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content