Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Michelin rozdával hviezdičky

V Spojenom kráľovstve a v Írsku pribudla 1 trojhviezdičková a 5 dvojhviezdičkových reštaurácií
L'Enclume - nová trojhviezdičková reštaurácia v Spojenom kráľovstve

Reštauračný bedeker Michelin zverejnil minulý týždeň hodnotenia pre Spojené kráľovstvo a Írsko. Udeľovanie prestížnych michelinských hviezdičiek sa tento rok kvôli korone uskutočnilo virtuálne prostredníctvom Twitteru. Ostrovy majú jednu novú trojhviezdičkovú reštauráciu – “L’Enclume” v meste Cartmel v grófstve Cumbria, ktorá bola ocenená za svoju výnimočnú kuchyňu. Ďalších sedem reštaurácií obhájilo svoje trojhviezdičkové hodnotenie aj v roku 2022.

Do renomovaného klubu dvojhviezdičkových reštaurácií boli v novom bedekri prijaté dve dublinské reštaurácie “Chapter One” a “Liath”, ako aj londýnske “The Clove Club” a “Ikoyi” a “Ynyshir” v mestečku Powys vo Walese.

Jedna z kompozícií novej trojhviezdičkovej reštaurácie

Z 19 nových jednohviezdičkových reštaurácií je 7 v Londýne, Počet reštaurácií s jednou hviezdou sa v Spojenom kráľovstve a Írsku tak zvýšil na 164.

Len pre pripomenutie: Michelin udeľuje reštauráciám jednu  až tri michelinské hviezdičky: Jedna hviezdička znamená, že reštaurácia “stojí za zastávku”, dve “stojí za odbočku” a tri “stojí za špeciálny výlet”. Ďalším ocenením je Bib Gourmand, čo je cena za výbornú kuchyňu za (relatívne) priaznivé ceny.

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content