Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Michelin rozdával hviezdičky

V Spojenom kráľovstve a v Írsku pribudla 1 trojhviezdičková a 5 dvojhviezdičkových reštaurácií
L'Enclume - nová trojhviezdičková reštaurácia v Spojenom kráľovstve

Reštauračný bedeker Michelin zverejnil minulý týždeň hodnotenia pre Spojené kráľovstvo a Írsko. Udeľovanie prestížnych michelinských hviezdičiek sa tento rok kvôli korone uskutočnilo virtuálne prostredníctvom Twitteru. Ostrovy majú jednu novú trojhviezdičkovú reštauráciu – “L’Enclume” v meste Cartmel v grófstve Cumbria, ktorá bola ocenená za svoju výnimočnú kuchyňu. Ďalších sedem reštaurácií obhájilo svoje trojhviezdičkové hodnotenie aj v roku 2022.

Do renomovaného klubu dvojhviezdičkových reštaurácií boli v novom bedekri prijaté dve dublinské reštaurácie “Chapter One” a “Liath”, ako aj londýnske “The Clove Club” a “Ikoyi” a “Ynyshir” v mestečku Powys vo Walese.

Jedna z kompozícií novej trojhviezdičkovej reštaurácie

Z 19 nových jednohviezdičkových reštaurácií je 7 v Londýne, Počet reštaurácií s jednou hviezdou sa v Spojenom kráľovstve a Írsku tak zvýšil na 164.

Len pre pripomenutie: Michelin udeľuje reštauráciám jednu  až tri michelinské hviezdičky: Jedna hviezdička znamená, že reštaurácia “stojí za zastávku”, dve “stojí za odbočku” a tri “stojí za špeciálny výlet”. Ďalším ocenením je Bib Gourmand, čo je cena za výbornú kuchyňu za (relatívne) priaznivé ceny.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content