Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Vo Viedni otvárajú nové hotely. Napriek korone.

Do konca tohto roka ich má pribudnúť desať

Pandémia korona vírusu najviac zasiahla mestský turizmus. Neďaleká Viedeň nie je výnimkou. Podľa údajov marketingovej organizácie Wiener Tourismus zaznamenalo mesto v júli 577 000 prenocovaní, čo je síce o štvrtinu viac ako v júli 2020, ale v porovnaní s júlom 2019 je to o 65 percent menej. Za celý prvý polrok, teda od januára do začiatku júla 2021, prespalo v rakúskom hlavnom meste o 57 percent ľudí menej, ako v už „koronovom“ roku 2020. Aj preto štvrtina viedenských hotelov ešte stále (od marca 2020) neotvorila.

Izba v hoteli Jaz in the city


Časť hotelov je teda stále zatvorených, ale ďalšie nové idú vo Viedni otvárať. Do konca tohto roku by ich mala byť desiatka. Ide o dlhšie plánované projekty, ktoré investori neodriekli napriek korona kríze. Alebo ich výstavba pokročila tak ďaleko, že je pre developerov lepšie ich dokončiť.
Za jedným z projektov je známy developer a postavička rakúskeho spoločenského života, Richard Lugner. Hotel sa bude volať The Weekend, jeho 92 postelí má byť k dispozícii hosťom od jesene. Ceny ubytovania sa majú začínať pri 120 EUR za noc. Lugner je ale len investorom, hotel prenajal Alexandrovi Schiehserovi, ktorý vo Viedni prevádzkuje 6 ďalších hotelov. V najbližších týždňoch majú byť otvorené aj ďalšie nové projekty – hotely Josefine a Motto, obidva v blízkosti, alebo priamo na Mariahilfer Straße.

Izba v Hoteli The Weekend


Niektoré z konceptov sú naozaj zaujímavé. Napríklad The Wood založili podnikatelia z hightech segmentu. Ide o apartmány bez recepcie, kde všetko funguje digitálne, cez smartphony. Jaz in the city bude je zase hotel, ktorý sa chce orientovať na milovníkov hudby. V izbách budú napríklad lampy z gramofónových platní. Otvorenie ďalších 13 hotelov je naplánovaných na roky 2022/2023. V luxusnom segmente je to niekoľko 5-hviezdičkových hotelov v centre Viedne: napríklad Mandarin Oriental, Rosewood a Leo Grand. Ceny prenocovaní sa v nich budú pohybovať od 450 EUR za noc v dvojposteľovej izbe.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content