Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

V týchto krajinách sa (vraj) najlepšie najete

Rebríček najlepšej 100-ky zostavil TasteAtlas

Koniec roka je obdobím rôznych hodnotením a rebríčkov, Často citovaný portál TasteAtlas zostavil rebríček krajín s najlepším jedlom. Urobil ho na základe 271 819 hodnotení jedál a 115 660 hodnotení potravinárskych výrobkov svojich užívateľov.
Najlepšie hodnotené kuchyne na svete sa podľa informácií portálu zoradili podľa priemerných hodnotení najlepšie hodnotených jedál a potravinových výrobkov v každej krajine.

Podľa hodnotenia portálu sa na prvom a druhom mieste umiestnili Taliansko a Japonsko s rovnakým skóre. O prvom mieste Talianska rozhodlo lepšie hodnotenie ich národného jedla – pizze.

Tretie v tomto rebríčku skončilo Grécko, nasledované Portugalskom, Čínou a Indonéziou. V prvej desiatke je ešte Mexiko, Francúzsko, Špalielsko a Peru.

Umiestnenia niektorých krajín sú celkom prekvapujúce, napríklad na 13. mieste sa umiestnilo Poľsko, 19. je Chorvátsko, 20, Srbsko a Bosna a Hercegovina 27…. Česko je 35. jedno miesto pred Rakúskom a v rebríčku je aj Slovensko – na 42. mieste.

Zaujímavé je aj to, že všade vysokoho hodnotená severská kuchyňa v tomto rebríčku v podstate prepadla. Najlepšie dopadlo Švédsko – 44., Dánsko je 49. a Nórsko 59.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content