Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

V La Liste sú tri slovenské reštaurácie

Rebríček uvádza 1000 najlepších reštaurácií sveta

Za rebríček rebríčkov sa považuje francúzskej hodnotenie La Liste, ktoré každoročne vyhlasuje 1000 najlepších reštaurácií sveta. Výsledky sú založené na hodnotení 1 070 medzinárodných zdrojov vrátane medzinárodných médií a cestovných sprievodcov, ako aj online recenzií. Na to aby sa reštaurácia doň dostala, musí získaž aspoň 75 bodov zo 100 možných.

Zo Slovenska sa v posledných rokoch dostali do rebríčka reštaurácie bratislavské UFO watch.taste.groove a Gašperov Mlyn z Batizoviec. Obidve dosiahli 76 bodov. Tento rok svoje postavenie potvrdili, ale pribudla k nim aj tretia reštaurácia – pomerne neznáma Edomae Sushi Matsuki, ktorá sa nachádza na Ventúrskej ulici v Bratislave so 75 bodmi.

Najväčší počet bodov – 99,50 zo 100 možných dostalo tento rok sedem podnikov – francúzske reštaurácie Vague d’Or v Saint-Tropez a Guy Savoy v Paríži, Le Bernardin v New Yorku, L’Enclume v Grange-over-Sands (Veľká Británia), Sushi Saito v Tokiu, Lung King Heen v Hongkongu a Schwarzwaldstube v hoteli Traube Tonbach v Nemecku.

Zo susedných a neďalekých krajín má v rebríčku bohaté zastúpenie Rakúsko a Slovinsko, 5 podnikov je v ňom z Maďarska, štyri z Poľska ale len jeden z Českej republiky – La Degustation Bohéme Bourgeoise.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content