Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Svetové finále Bocuse d’Or vyhralo Dánsko

Obhájilo prvenstvo z minulého roka, hegemóniu severu narušilo Maďarsko

Víťazstvo v najslávnejšej a najrešpektovanejšej kuchárskej súťaži sveta Bocuse d’Or. ktorá sa včera skončila v Lyone, obhájilo tento rok Dánsko, ktoré zvíťazilo aj v európskom finále v marci minulého roka. Dánsky tím viedol 41-ročný šéfkuchár Brian Mark Hanser, ktorý pracuje v reštaurácii ocenenej michelinskou hviezdou severne od Kodane a ako povedal, o víťazstve sníval 20 rokov.

Druhé sa umiestnilo Nórsko. Škandinávsku hegemóniu na stupni víťazov narušil tím Maďarska, ktorého mentorom bol Tamás Széll, víťaz európskeho kola Bocuse d’Or 2017. T. Széll vlastní so svojom partnerkou Szabinou Szulló reštauráciu Stand, ktorá získala tento rok druhú hviezdičku od Michelina.

Z ďalších cien dostalo cenu Feed the Kids Francúzsko, ktoré na súťaži prvý krát viedla žena, 25-ročná Naïs Pirolletová (celkovo skončila 5.) a cenu za sociálnu angažovanosť Mexiko. V svetovom finále súťažilo 24 tímov, Slovensko z európskeho finále, ktoré sa konalo v marci 2022 v Budapešti, nepostúpilo.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content