Sprievodca Michelin sa má vrátiť do Rakúska

Ročne má stáť 700-tisíc eur a priniesť dodatočné príjmy viac ako 48 miliónov eur

Pred 14 rokmi bol v Rakúsku naposledy vydaný “Guide Michelin”. Odvtedy gastronómia bojovala za jeho návrat a z toho vyplývajúci pozitívny vplyv na cestovný ruch – a teraz sa zdá, že sa úsilie vyplatilo.

V roku 2009 bol v Rakúsku vydaný posledný “Guide Michelin”,  o ktorom sa hovorí ako o biblii gastronómie a teraz by mohol čoskoro osláviť svoj oficiálny návrat.

V priebehu samitu o cestovnom ruchu v Salzburgu, na ktorom sa zúčastnili vplyvní predstavitelia gastronomického priemyslu sa hovorilo o tom, čo treba pre opätovné zaradenie krajiny urobiť. Odborné médium “Kalk&Kegel” získalo v uplynulých týždňoch podporu od približne 20 000 ľudí z oblasti gastronómie a cestovného ruchu.

Okrem toho sa uskutočnili početné diskusie s politickými predstaviteľmi, aby im bolo jasné, že  Michelin má obrovskú hodnotu ako medzinárodný marketingový nástroj pre domáci cestovný ruch. Už v roku 2024 sa majú hviezdičky opäť udeľovať v celom Rakúsku; kým od roku 2009 boli v “Sprievodcovi Michelin Main Cities of Europe” uvedené a hodnotené len reštaurácie vo Viedni a Salzburgu.

Podľa spoločnosti “Kalk&Kegel” bude na financovanie infraštruktúry, ktorú si ” Guide Michelin” vyžaduje, potrebných približne 700 000 eur ročne. Pozitívny vplyv na ekonomiku však gastronomický priemysel odhaduje na oveľa vyšší; očakávajú sa dodatočné príjmy vo výške viac ako 48 miliónov eur.

Financovanie sprievodcu je citlivou témou – ak by bol financovaný z verejných zdrojov, ostatní vydavatelia sprievodcov by mohli mať – a oprávnene – námietky. Teraz sa pravdepodobne našlo riešenie – Michelin by mali financovať spolkové krajiny. Každá by mala dať 70 000 euro, peniaze by sa mali zhromažďovať na oficiálnom mieste a potom by ich mali odovzdať Guide Michelin”.

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content