Slovenské vína sa vracajú z Francúzska s košom medailí

Okrem nich získali ocenenia aj za najvyššie hodnotené vína

Na jednej z najvýznamnejších svetových vinárskych súťaží, Viniales Internationales 2024, slovenské vinárstva zase dali o sebe vedieť a odnášajú si z Francúzska doslova kôš medailí. Ako informovala na svojom FB enologička Edita Ďurčová, ktorá je každoročne členkou hodnotiacich komisíí, na súťaž bolo prihlásených 198 slovenských vín, ktoré získali 74 medailí. To znamená, že medailou bola ocenená viac než tretina vín. 23 vín dostalo Veľké zlaté medaily, 46 zlaté a 5 strieborné.
Slovensko tiež získalo 3 z 9 trofejí za najvyššie bodované vína: “Palme Vinalies”: Tieto získali v kategórii suchých bielych vín: Devín 2023 od Vinkor Winery z Vinosád, ktorý získal 98 zo 100 bodov.


V kategórii suché červené vína: Cuvée Cabali 2018 od Mavín – Martin Pomfy tiež z Vinosád, ktoré dostalo tiež 98 zo 100 bodov.
V kategórii sladké vína: Palugyay Frankovka Modrá Hrozienkový výber, rosé 2018 by Villa Vino Rača – to dostalo 96 zo 100 bodov
Slovensko si odnáša tiež 2 zo 4 špeciálnych cien pre víťazov finálového kola najvyššie hodnotených vín v jednotlivých kategóriách “Prix Vinofed”. V kategórii suché biele vína ho dostal Rizling rýnsky 2021 od spoločnosti Tajna Vineyards & Winery a v kategórii suché červené vína: Cabali 2018 od Mavín – Martin Pomfy.

Foto: FB Edity Ďurčovej

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content