Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Pod Malými Karpatmi sa znovu bude degustovať

Festival Chute Malých Karpát bude túto sobotu

Známe vinárske podujatie Chute Malých Karpát sa bude konať tento rok v sobotu 12. novembra. Zapojí sa doň 35 vinárstiev v Svätom Jure, Pezinku, Vinosadoch, Šenkviciach, Modre, Doľanoch a Suchej nad Parnou.

Festival Chute Malých Karpát už piaty rok dáva ľuďom možnosť navštíviť všetky obľúbené vinárstva v jeden deň. „Návštevníci podujatia môžu spoznať producentov vín z ich regiónu od Modry až po Trnavu,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.
Počas 5. ročníka podujatia, ktoré sa začína v sobotu 12. novembra, budú môcť jeho účastníci zavítať až do 35 vinárstiev v čase od 13:00 h. do 21:00 h.

Vinohrady Terra Parna


„Je to jedinečná príležitosť nielen spoznať kvalitné slovenské vína, ale zároveň sa stretnúť osobne s vinármi, prezrieť si priestory obľúbených vinárstiev a dozvedieť sa viac o vínach a procese ich výroby,“ dodáva Alexander Prostinák.

Lístky na podujatie je možné si zakúpiť online a degustačné poháre a lístky si vyzdvihnúť vo vinárstve Karpatská Perla v Šenkviciach, v prevádzke Gazdova Špajza (v Svätom Jure a v Palace Art Hotel – Zámok v Pezinku. Cena vstupenky je 39 EUR pre jednotlivca alebo 55 EUR pre dvojicu. V cene je 60 degustačných lístkov, pohár, mapa vinárstiev, taštička a kupóny na nákup vína za 10 EUR, resp. 20 EUR pre dvojicu.
V niektorých vinárstvach bude aj sprievodný program, napríklad v Karpatskej Perle sa budú môcť návštevníci tešiť na vystúpenie Cimbálovej muziky Bystríka Slobodu od 17:00 h.
Novinky majú aj vo vinárstve Terra Parna. „Tento rok privítame návštevníkov v našich nových priestoroch zrekonštruovaného meštianskeho domu. Nakoľko tieto priestory otvárame pre verejnosť po prvýkrát, bude fungovať vínny bar aj pre návštevníkov mimo festivalu.,“ hovorí Ivana Sokolovská z vinárstva v Suchej nad Parnou.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content