Platán Udvarház – ten pravý tip pre gurmánov.

Skutočným príkladom ako zrekonštruovať staré historické budovy a vdýchnuť im nový život spojený so službami, ktoré dokážu zaujať a očariť moderného človeka je gurmánsky rezort Platán Udvarház v meste Tata v Maďarsku, neďaleko slovenských hraníc. Kúzelné malé mestečko ponúka množstvo zaujímavých atrakcií a prírodných krás, ktoré môžete objavovať prostredníctvom turistických chodníkov alebo na bicykli po vybudovaných cyklotrasách.

Platán Gourmet restaurant

Milovníci romantiky iste využijú možnosť člnkovania na jazere a gurmáni si nenechajú ujsť príležitosť oddať sa gurmánskym zážitkom v najlepšej vidieckej reštaurácii a tretej najlepšej v rámci celého Maďarska – Platán Gourmet restaurant. Vedie ju michelinsky šéfkuchár István Pesti. Povečerať v tejto reštaurácii a dopriať si jeho degustačné menu vychválené v celom Maďarsku je skutočným zážitkom.

Platán Udvarház – Manor

Celý rezort sa nachádza v historickom centre hneď pri Starom jazere, medzi zámkom Tata a kaštieľom Esterházyovcov. Pozostáva zo starých budov, ktoré sa nachádzajú v tieni starého 232 ročného platanu a hraničia s priekopou prívodného kanála do jazera. V budovách sa nachádzajú 2 reštaurácie: Platán Bistro a Platán Gourmet restaurant, a krásne dobové apartmány v hotelovej časti pod názvom Platán Udvarház, po anglicky Manor. V Manore sa nachádza celkovo 10 izieb v rôznych kategóriách od deluxe až po superior.

Mirror SPA a Platanová ulička

Z Manoru vedie dobový mostík ku Mirror SPA – zážitkovým kúpeľom. Súčasťou komplexu je aj Platanová ulička s nádychom Stredomoria pozostávajúca z viacerých domov, v ktorých nájdete ďalších 10 prekrásne dobovo zrekonštruovaných izieb. Celková ubytovacia kapacita rezortu Platán je 20 izieb. Na hotelových hostí čakajú zakaždým bohaté raňajky formou bufetu v modrom salóniku s atmosférou vidieckeho sídla.

Jedna zo spomínaných reštaurácií Platán Bistro ponúka veľmi zaujímavé jedlá prevažne z lokálnych zdrojov a má aj vlastnú cukráreň so zameraním na francúzske dezerty. Je preto výbornou alternatívou pre gurmánov, ktorí sa chcú kvalitne najesť, avšak nehodlajú stolovať vo fine dinningovom štýle.

V roku 2007 spoločnosť Platán kúpila domy kultúrnej pamiatky, ktoré kričali po starostlivých rukách remeselníkov,  dúfajúc, že ​​záchranou pred zničením budú môcť opäť slúžiť svojmu účelu a poskytnú ľuďom útulné ubytovanie s prekrásnym výhľadom na jazero. Následne sa začala 2 ročná rekonštrukcia podľa plánov architektky Anikó Markos, čím vznikol penzión a reštaurácia Platán. Za kvalitnú rekonštrukciu Platánu získali v roku 2012 Cenu maďarského rozvoja nehnuteľností ako najväčšie profesionálne uznanie rekonštrukcie kultúrnej pamiatky. Následne reštaurácia bola umiestnená na gastronomickej mape Maďarska a stala sa  jednou z najlepších vidieckych reštaurácií v Maďarsku. 232 ročný platan, ktorý stojí pri reštaurácii, priniesla v roku 1785 rodina Esterházyovcov priamo z Versailles a v roku 2014 vyhral v Maďarsku súťaž „Strom roka“. V roku 2018 vznikla potreba prehodnotiť funkcie budov, rozšíriť ponuku služieb a zároveň prerobiť a zrekonštruovať interiéry, o čo sa postaral jeden z najznámejších maďarských interiérových dizajnérov, Zoltán Varró a jeho tím, ktorí dostali ocenenie Zlatý kľúč v New Yorku. Touto transformáciou sa premenil penzión Platán na špičkový rezort Platán Udvarház (Manor) s fine diningovou reštauráciou Platán Gourmet restaurant a Mirror SPA.

Vyhraj zážitkový pobyt v Platáne

Platán rezort sa nachádza iba 133 km od Bratislavy, čo je 1 hodina a 20 minút jazdy autom. Dokonca od Komárna je to iba 20 km a 20 minút autom. Preto vám vrelo odporúčame zájsť sem na gurmánsky víkend a dopriať si povestnú maďarskú pohostinnosť. Rezervuj si už teraz a sleduj naše sociálne siete, budúci týždeň budeš môcť vyhrať gurmánsky pobyt v tomto rezorte pre 2 osoby v hodnote 480,- euro !

Adresa: Tata, Kastély tér 6, 2890 Maďarsko

Tel: +36 70 6345182

Rezervácie: www.platantata.hu

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content