Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Nový luxusný rezort COMO na súkromnom ostrove Laucala majiteľa Red Bull – Didiho Mateschitza

Singapurská miliardárka Christina Ong bude od 15. decembra riadiť nový rezort COMO – spoločný projekt na Fidži so šéfom Red Bullu Didi Mateschitzom. Ide o super luxusný rezort so súkromnými vilami, golfovým ihriskom, super kúpeľmi a trvalo udržateľným konceptom „farm-to-table“.

Viac luxusu nie je možné – a od 15. decembra si majetní môžu zarezervovať miesto v raji za cenu okolo 5000 eur za noc. Hovoríme o ostrove Laucala v južnom Pacifiku, kde nájdete nedotknutú prírodu obklopenú tyrkysovo modrým morom a bielymi piesočnatými plážami, ako aj množstvo súkromia. Ostrov dlhý len päť kilometrov a široký tri kilometre kúpil zakladateľ Red Bullu Dietrich Mateschitz v roku 2003 za sumu desať miliónov amerických dolárov, o ktorej sa hovorilo. Existujúcu turistickú ponuku od predchádzajúcich majiteľov povzdvihol na absolútnu luxusnú úroveň a rozšíril ju – okrem iného o 18-jamkové golfové ihrisko.

Od znovuotvorenia v roku 2008 sa ostrovný úkryt predáva ako jedna z najexkluzívnejších destinácií v tichomorskej oblasti. Od 15. decembra 2021 bude ostrov domovom nového luxusného rezortu: „COMO Laucala Island“. COMO Hotels & Resorts Group tak rozširuje svoj sortiment o pravdepodobne najkrajší ostrovný raj, ako sa uvádza v tlačovej správe. Ostrov zostáva vo vlastníctve Mateschitza, spoločnosť COMO Group vystupuje ako prevádzkovateľ vysnívanej destinácie.

Veľa priestoru a súkromia

Rezort je považovaný za ultimátny luxusný úkryt a dostanete sa k nemu iba 45-minútovým letom súkromným lietadlom z medzinárodného letiska Nadi. “COMO Laucala Island” pozostáva z 25 rezidencií, ktoré sú rozmiestnené po severnom pobreží ostrova, vsadené do tropického prostredia – na súkromných plážach, nad lagúnami, na kopcoch a horách, s nádherným výhľadom na Pacifik. Všetky rezidencie v štýle južného Pacifiku majú rozlohu 3 000 až 4 000 metrov štvorcových a majú komorníka  a súkromný bazén. Po prevzatí spoločnosťou COMO Hotels & Resorts prebehli len menšie úpravy, v budúcom roku by sa mal podľa Mateschitzovej  požiadavky mierne upraviť interiérový dizajn.

Golf a wellness deluxe

Ostrov je prvým rezortom COMO, ktorý má tropické 18-jamkové golfové ihrisko, ktoré – ako už bolo spomenuté – Dietrich Mateschitz, sám nadšený golfista, dal vytýčiť. Existuje tiež množstvo príležitostí na objavovanie vysnívaného ostrova a jeho okolia:

-Vodný skúter

-Plachetnice a rybárske lode

-Potápačské výlety

-Jazdenie na koni

-Horská túra

-Horská cyklistika

Úplnou novinkou na ostrove je wellness centrum COMO Shambhala Retreat, ktoré predstavuje filozofiu holistického, zdravého života a ponúka hodiny fitness, jogy a fitness centrum. Pri liečbe sa využívajú charakteristické produkty COMO Shambhala, ako aj bylinky, koreniny, rastliny a plody ostrova. Súčasťou ponuky sú aj ázijské masáže a telové procedúry typické pre COMO Shambhala, využívajúce riečne kamene, minerálne kryštály a bohatú sopečnú pôdu ostrova.

Z farmy na stôl

Ostrovné útočisko “COMO Laucala Island” má jedinečný a chránený ekosystém. Aby bol dopad na životné prostredie čo najnižší, päť reštaurácií na ostrove je zásobovaných čerstvými produktmi z 240 hektárovej farmy rezortu. Rastliny sa tam pestujú podľa ekologických noriem a chovajú sa tu zvieratá ako kurčatá, prepelice a dobytok Wagyu. Čerstvé morské plody pochádzajú výlučne od miestnych rybárov, čím prispievajú k záväzku ostrova k trvalej udržateľnosti. V ponuke je COMO Shambhala Cuisine, ktorá sa vyznačuje množstvom surovej zeleniny, málo tuku a málo cukru.

O COMO Hotels and Resorts

COMO Hotels and Resorts založila v roku 1991 Christina Ong zo Singapuru. Miliardárka, pre svoje portfólio nehnuteľností v luxusnej londýnskej lokalite známa aj ako „kráľovná Bond Street“, je tiež akcionárkou ikonickej módnej značky Mulberry. Dnes hotelový reťazec zahŕňa 15 hotelov vrátane Londýna, Bali a Toskánska. Žiaden dom COMO nie je ako ten druhý, ale všetky majú rovnakú filozofiu: luxusný, nadčasový dizajn, nevšedné zážitky, holistické wellness ponuky, koncepty jedál jemne zladené s príslušnou miestnou kuchyňou a milú nevtieravú obsluhu. V roku 2022 skupina otvorí svoj prvý hotel vo Francúzsku s „COMO Le Montrachet“ v Burgundsku.

Zdroj: Falstaff, foto: COMO Hotels & Resorts

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content