Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Neapol zakázal v centre nové reštaurácie

Tri roky nesmú pribúdať stravovacie zariadenia

Neapolská bašta pizze si chce zachovať originalitu svojho centra a preto zakázala otváranie ďalších gastronomických zariadení. Počas nasledujúcich troch rokov sa už nebudú udeľovať žiadne povolenia na otvorenie nových reštaurácií v centre mesta.

Oblasť neapolská radnica označuje ako “červenú zónu”. Tá sa rozprestiera na ploche 1,2 štvorcového kilometra a je v nej 1555 z celkového počtu 8020 prevádzok v celom meste.

„Chceme, aby si naše mesto zachovalo svoje osobitosti a neboli tu rušivé javy, ktoré menia jeho charakter,” vysvetlil pre talianske médiá starosta Gaetano Manfredi. Massimo Di Porzio, šéf obchodného združenia Confcommercio, povedal: “Turistické oblasti a historické centrum sú posiate stánkami s občerstvením.” Cieľom je podľa neho obnoviť rovnováhu medzi stravovacími prevádzkami a ostatnými obchodnými a remeselnými činnosťami.

Predpokladajú sa však aj výnimky zo zákazu. Povolené má  byť aj naďalej otváranie stánkov s občerstvením na zastávkach verejnej dopravy, tiež podnikové kantíny, reštaurácie  v ubytovacích zariadeniach, ako aj v kníhkupectvách, divadlách, kinách a múzeách. Okrem toho sa zákaz rozširovania nevzťahuje na stravovanie v historických priestoroch, ktoré sú  využívané na remeselné, obchodné a administratívne činnosti. Nové ustanovenie nemá vplyv ani na priestory, ktorým už bola udelená licencia.

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content