Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Koľko stojí dovolenka: Kde je drahé jedlo a ubytovanie a kde naopak?

Najdrahšie je Švajčiarsko, najlacnejšie Bulharsko, Chorvátsko je drahšie ako Stredomorie

Ubytovanie a jedlo je najväčšia časť dovolenkových výdajov. Dovolenkovať sa dá lacno aj draho, rozdiely medzi jednotlivými krajinami v Európe sú obrovské. Kde vás bude stáť jedlo v reštauráciách a ubytovanie veľa peňazí a kde je naopak „za hubičku“ zisťoval nemecký štatistický úrad. Porovnával ceny jedla v reštauráciách a ubytovanie v jednotlivých krajinách a tiež ich priradil k cenám v Nemecku a podľa toho zostavil rebríček kde je drahšie a kde lacnejšie.

Toto porovnanie nemá pre nás síce vypovedaciu hodnotu, ale dá sa z neho zostaviť rebríček, kde za jedlo a ubytovanie koľko zaplatíte.

Najdrahšou európskou krajinou z tohto hľadiska je Švajčiarsko tesne nasledované Islandom, Za ním sú ďalšie severské krajiny – Dánsko, Nórsko, Fínsko. Potom nasleduje Holandsko, Belgicko a Švédko – vo všetkých týchto krajinách je jedlo v reštauráciách a ubytovanie drahšie ako v Nemecku.

Naopak, ak chcete lacné jedlo a ubytovanie, treba ísť na juh Európy, čo asi nikoho neprekvapuje. Úplne najlacnejšou krajinou je Bulharsko, len o niečo drahšie je Albánsko. Potom je cenový skok a nasleduje Turecko, Česko a Portugalsko. O niečo drahšie je Španielsko, Cyprus a Grécko a Malta, nasledované Poľskom a Chorvátskom.

Do Poľska sa od nás veľmi dovolenkovať nechodí, ale že je v Chorvátsku, krajine pri „slovenskom mori“ jedlo, pitie a ubytovanie o dosť drahšie, ako v baštách turizmu pri Stredozemnom mori, je určite zaujímavé.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content