Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Kempinski otvoril svoj 80. hotel – v Tel Avive

Sieť oslávila 125. rokov fungovania – v svojom hoteli v Tatrách aj špeciálnym dezertom

Najstaršia luxusná hotelová sieť v Európe oslavuje v tomto roku svoje 125. výročie vzniku.. Sieť Kempinski má hotely po celom svete, na Slovensku patrí pod krídla tejto značky Grand Hotel Kempinski High Tatras. „Sieť Kempinski priniesla nový štandard v hotelierstve založený na bezchybných službách. Vytvorila destinácie, v ktorých môžu hostia zažiť jedinečné zážitky. A my sme veľmi hrdí na to, že môžeme byť súčasťou tejto hotelovej rodiny a že Štrbské pleso patrí na mapu týchto výnimočných lokalít,“ hovorí Kathrin Noll, generálna manažérka Grand Hotela Kempinski High Tatras.
Výročie môžu osláviť počas celého roka aj hoteloví hostia. V lobby bare si môžu pripiť na historický míľnik hotelovej siete s drinkom The Everlast, kde chuť šampanského dopĺňa malinový Oleo Saccharum, jahodové Bianco a bazový sirup. Alebo s nealkoholickým drinkom The Golden Sparkle, v ktorom sa snúbi chuť hroznového a jablkového shrubu s čerstvou šťavou z grepu a citrónu so sódou. Pre všetkých milovníkov sladkého si hoteloví cukrári pripravili dezert 125 Anniversary Lollipop, ktorý na prvý pohľad upúta svojim tvarom nanuku, modro-zlatou kombináciou farieb a chuťové poháriky uspokojí kombinácia čučoriedok, badiánového mlieka a bielej čokolády.
V 125. roku fungovania otvorila spoločnosť aj svoj 80-ty hotel. Prvých hostí privítala v hoteli The David Kempinski Tel Aviv. 34-poschodový mrakodrap s 250 izbami a apartmánmi, otvorili pri príležitosti znovuotvorenia izraelských hraníc pre medzinárodný cestovný ruch.

Kempinski v Tel Avice


Medzi hlavné atrakcie budovy patrí 56 apartmánov s oknami od podlahy až po strop s výhľadom na Stredozemné more. Medzi nimi je aj najväčší trojpodlažný apartmán v celom Tel Avive s rozlohou viac ako 370 štvorcových metrov a panoramatickým výhľadom cez šesť metrov vysoké okná. Penthouse má dve spálne s vlastnou kúpeľňou, obývaciu a jedálenskú časť, fitnescentrum a súkromnú terasu s 10-metrovým nekonečným bazénom.
Pod vedením šéfkuchára Mora Cohena si hostia môžu dopriať kulinárske špeciality v rôznych kóšer reštauráciách: Reštaurácia Sereia, luxusná reštaurácia s morskými plodmi, kde sa podávajú čerstvé úlovky; salónik Sereia, ktorý ponúka zdravo orientované menu a pečivo; salónik Horizon, ktorý sa nachádza na 22. poschodí. Hosťom vybraných izieb a apartmánov je k dispozícii Horizon Lounge na 22. poschodí, kde sa podáva jedlo nepretržite; Pool Bar ponúka ľahké občerstvenie a nápoje s výhľadom na infinity bazén a Stredozemné more a Common Bar, koncept baru dva v jednom, ktorý zahŕňa bar s cigarami Cohiba Atmosphere a prvý izraelský bar s whisky House of Macallan. Strešná terasa so súkromným bazénom bude cez deň vyhradená pre hostí apartmánov Signature Suites – od júla 2022 sa večer premení na reštauráciu a bar Cloud51.

Kempinski v Tel Avive je priamo nad morom


Hotel sa nachádza v srdci “tayelet”, ako sa v hebrejčine nazýva nábrežie Tel Avivu, len pár krokov od vodných a outdorových aktivít, kde si hostia môžu vychutnať ich širokú škálu – od lekcií pádlovania a surfovania až po cyklistické výlety alebo hodiny jogy. Hotel David Kempinski Tel Aviv má priamy prístup na pláž a ponúka hosťom plážový balíček s uterákmi, opaľovacím krémom, občerstvením a nápojmi. V hoteli sa nachádzajú kúpele OKOA s 11 liečebnými miestnosťami vrátane dvoch párových izieb s vírivkami, plne vybavenou posilňovňou, saunami a relaxačnou zónou.
Konferenčné priestory majú kapacitu pre 500 ľudí.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content