Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Keď na husacinu, tak k Jardovi Žídekovi

V reštaurácii Riverbank robia hody pre gurmánov

Husacie a kačacie hody patria už tradične k najobľúbenejšej udalosti jesene pre všetkých milovníkov tejto pochúťky. Robia ich v početných prevádzkach v Slovenskom Grobe, aj v mnohých reštauráciách po celom Slovensku. Husacie a kačacie hody pre fajnšmekrov pripravuje aj šéfkuchár Jaroslav Žídek v bratislavskej reštaurácii Riverbank.

Šefkuchár Riverbank Jaroslav Žídek

O gastronomický zážitok sa postará menu tvorené z pomaly pečenej husi a kačky, ktoré sú podávané s dusenou kapustou, žemľovou knedľou a lokšami. V ponuke však nájdete aj tradičnú polievku kaldoun z hydinových drobov so zeleninou a s domácimi rezancami, kačaciu pečeň či sezónne dezerty. Vybrať si však môžete aj z aktuálnej ponuky, ktorú nájdete v reštaurácii na sezónnej tabuli. Ako bodka na záver sa k husacine a kačacine veľmi dobre hodia biele a červené vína s vyšším obsahom kyselín. S výberom dokáže poradiť somelier Szilárd Deák.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content