Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Keď je jedlo umením a tanier plátnom

V Svätom Jure otvoria fine dinningovú reštauráciu ARTE

V pôvabnom prostredí pod Malými Karpatmi otvoria už budúci týždeň (19. októbra) reštauráciu, na ktorú sa môžu tešiť všetci milovníci výnimočných kulinárskych zážitkov. Nachádza sa v histrorickom kaštieli Pálffy v Svätom Jure, pár kilometrov od Bratislavy. Ten patrí nielen k najstarším pamiatkam Svätého Jura, ale zároveň je aj významnou súčasťou jeho viac ako 700-ročnej vinohradníckej tradície. Medzi najvýraznejších majiteľov usadlosti v tých časoch patrila Katarína Pálffy a jej manžel, Štefan Ilešházy a kaštieľ nesie jej meno, keďže patrila medzi ženy -priekopníčky tých časov, zaslúžila sa aj o rozvoj vinohradníctva v tejto oblasti.


ARTE sa nachádza k krásne zariadených historických priestoroch kaštieľa ale koncept podniku je na druhej strane založený na neformálnosti. Šéfkuchár Jirka Zajíček, hovorí, že napríklad príprava jedál sa bude odohrávať pred očami hostí v otvorenej kuchyni priamo pred očami hostí, s ktorými budú v piamom kontakte. Menu bude postavené na tradičných surovinách v modernom podaní. Dôraz budú klásť na chute, ktoré hostia dôverne poznajú, ale v zaujímavých textúrach, pripravených modernými technikami. „Je to fine dinning ale veľmi odľahčený a alternatívny, “ vysvetľuje J. Zajíček. Jednoducho, pre kuchársky tím ARTE je jedlo umením a tanier plátnom. Jeho šéfkuchár pochádza z Čiech a je fanúšikom modernej, jednoduchej kuchyne, kde je to o surovinách, zaujímavých textúrach a použitých technológiách. Je autorom knihy Život, ktorá vznikla v spolupráci s reštauráciou Kohout na víne, v ktorej pôsobil.


Reštaurácia bude otvorená od štvrtku do soboty, od 18.00 hodiny a ako to pri fine dinningových podnikoch je, bude len na rezervácie.
V ponuke budú dve degustačné menu – 8-chodové Classic a 11-chodové Maestro a bude možné si ich objednať aj ako vegetariánske menu. K jedlu bude možné vybrať si párovanie s vínami „domáceho“ vinárstva VIAJUR alebo nealkoholické párovanie. „Je nám cťou, že budeme môcť hosťom sprostredkovávať komplexný kulinársky zážitok, v ktorom je všetko navzájom prepojené. Práve v tom je čaro ARTE Restaurant,“ vysvetľuje Peter Marek, prevádzkový riaditeľ Kaštieľa Pálffy.

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content