Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Jamie Oliver sa vracia

Otvorí reštauráciu pri slávnom londýnskom divadle

Takmer štyri roky po bankrote reštaurácie Jamie’s Italian Jamie Oliver ohlasuje gastronomický návrat: koncom roka otvorí novú reštauráciu pri slávnom londýnskom divadle Royal Drury Lane, ktoré sa nachádza v srdci Covent Garden.. Tu sa však nebude zameriavať na taliansku kuchyňu, ale na regionálne produkty.

Nová reštaurácia má odrážať britskú kultúru stravovania so sezónnymi jedlami, ktoré vyzdvihujú regionálne produkty.

Potraviny pochádzajú od farmárov, udržateľného rybolovu a výrobcov, ktorých Oliver pozná a s ktorými spolupracuje už roky.

Pre médiá známy kuchár povedal: „Strata mojich britských reštaurácií bola nepochybne jedným z najťažších období môjho života. Ale byť pozitívnou súčasťou reštauračného priemyslu je mi veľmi blízke. Pri rozširovaní medzinárodných reštaurácií – v súčasnosti ich je po celom svete viac ako 70 – sme sa poučili a veľmi sa teším na otvorenie tejto reštaurácie v Londýne a na to, že budem opäť slúžiť verejnosti s výnimočným tímom“.

Podľa neho ide o návrat k svojim kulinárskym koreňom, inšpirovaný jedlami, na ktorých vyrastal v reštaurácii mojej matky a otca. „Ide o oslavu bohatej a rozmanitej britskej gastronomickej scény v reštaurácii, ktorá, ako dúfam, bude ikonická a známa na výnimočnom mieste. Táto príležitosť pre mňa znamená naozaj veľa,“ povedal J. Oliver.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content