Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Hotel Lesná prešiel do novej kategórie

K štyrom hviezdičkám mu pribudlo označenie superior

Označenie hotelovej kategórie ****Superior je pomerne rozšírené v susednom Rakúsku, u nás je v podstate neznáme. Prvou lastovičkou je tatranský wellness hotel Lesná, ktorý začal toto označenie používať 1. februára. Znamená, že hotel má niečo nad klasický štvorhviezdičkový štandard, ale nemá všetky služby, ktoré sú spojené s 5 hviezdičkami.

Hlavným cieľom zrodu tejto u nás novej nadštandardnej kategórie je poskytnúť dobrým hotelom možnosť odlíšiť sa od svojich konkurentov. Prívlastkom Superior sa označujú služby nad rámec štandardného minima, ktoré uspokojujú rozmanité a náročné potreby hosťa.

Spa v hoteli Lesná

V hoteli Lesná to znamená napríklad, že 30 z 34 izieb sú apartmány so spálňou a obývačkou s kuchynským kútikom. To znamená, že apartmány sú tu štandardom na rozdiel od klasických 4 hviezdičiek, kde býva štandardom väčší počet dvojlôžkových izieb a niekoľko apartmánov pre hostí, ktorí si chcú priplatiť za komfort.

Ďalším, čím sa Lesná odlišuje od klasických „štvoriek“ a čo je hlavným lákadlom hotela, je prvé a na Slovensku stále jediné Spa by L’Occitane. Francúzska značka si partnerov pre otvorenie Spa by L’Occitane si starostlivo vyberá spomedzi 5* hotelov. Hotel Lesná je jediným 4* hotelom s týmto spa. Táto kozmetika sa okrem používania pri procedúrach nachádza  aj v izbách, vo wellness  a kúsok Provensálska si prostredníctvom nej môžete odniesť aj domov.

Jedálny lístok je zostavený uznávaným šéfkuchárom Petrom Ďurčom,

Podstatou každej procedúry sú prírodné zložky kozmetiky a ručne vykonávané postupy bez použitia zariadení či akejkoľvek technológie. Práve zmysel pre dotyk je srdcom filozofie Spa by L’Occitane. V Lesná Spa by L’Occitane sa kladie dôraz na celkový zážitok, nie len samotnú masáž. Postarajú sa o to masážne kóje s 3D efektom, relaxačná hudba a ikonické vône francúzskeho vidieka. Od prvého kroku hostí sprevádza špeciálne vyškolená osobná Spa terapeutka.

Ďalšou oblasťou v hoteli, ktorá je nad štandardom klasických 4 hviezdičiek je gastronómia. Jedálny lístok je zostavený uznávaným šéfkuchárom Petrom Ďurčom, členom elitného Gourmet klubu. Raňajky patria medzi najlepšie u nás a večere nie sú bufetové, ako je to bežné, ale sú podávané vo forme 4-chodového servírovaného menu.

Okrem toho je Hotel Lesná od roku 2018 Adult-Friendly hotelom, čo znamená, že pri poskytovaní akýchkoľvek služieb myslí predovšetkým na potreby dospelých. Snahou bolo vytvoriť priestor, kde by si mohli dospelí nerušene oddýchnuť a vychutnávať si pokoj, ktorý predurčuje lokalita hotela a služby, ktoré poskytuje.

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content