Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Gurmán awards 2024

GURMÁN AWARD 2024

GURMÁN AWARD je ocenenie za dlhoročné a výnimočné zásluhy o rozvoj a reprezentáciu slovenskej gastronómie a vinárstva. Udeľuje ho prestížny gastronomický sprievodca Gurmán na Slovensku v spolupráci a na základe nominácií odborných hodnotiteľov Gurmána, nominácií Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov, Asociácie somelierov Slovenskej republiky a Zväzu výrobcov hrozna a vína na Slovensku.

NAJLEPŠIE REŠTAURÁCIE NA SLOVENSKU

Gurmán TOP 25 reštauráciíECK restaurant, Bratislavapartner:
Prémiová reštaurácia roka 2023ECK restaurant, Bratislavapartner:
Tematická reštaurácia roka 2023Edomae Sushi Matsuki, Bratislavapartner:erb logo
Hotelová reštaurácia roka 2023Reštaurácia Franz Josef – Hotel Lomnicapartner:

ZLATÉ VIDLIČKY UDELENÉ V ROKU 2024

Tri zlaté vidličkyIrin., Bratislava;
ECK Restaurant, Bratislava
Dve zlaté vidličkyReštaurácia Franz Josef – Hotel Lomnica
Zlatá vidličkaEdomae Sushi Matsuki,
ARTE Restaurant – Kaštieľ Pálffy,
Søgu Bistro,
Pivnica u zlatej husi,
Bubbles restaurant & bar,
Colette
Zelená vidlička
Za udržateľný a zero waste prístup
k prevádzke svojej reštaurácie

Sýpka u Ludvíka,
Báb

Ako sa môže reštaurácia dostať do GURMÁNA?

Naši odborní hodnotitelia absolvujú celoročne množstvo neohlásených anonymných návštev a podľa hodnotiteľského listu vyhodnotia všetky kritériá reštaurácie. Vždy iba s výsledkom odporúča alebo neodporúča. Hodnotenia musia byť minimálne 4 kladné (odporúčam) a aspoň 2 z nich od hodnotiteľov z inej lokality, ako je sídlo reštaurácie. Vybraná reštaurácia je oslovená a výhradne s jej súhlasom sa pripraví jej prezentácia. Ak reštaurácia, ktorá bola minulý rok v Gurmáne, tento rok nemá od hodnotiteľov odporúčania, tak nebude zaradená do nového Gurmána. Reštaurácie sme pre lepšiu prehľadnosť rozdelili do troch kategórií: Prémiové reštaurácie, Hotelové reštaurácie a Tematické reštaurácie. Novinkou bude aj rozdelenie reštaurácií do dvoch kvalitatívnych úrovní. Reštaurácie zaradené do Gurmána, ktoré prešli základným hodnote-ním: odporúča (min. počet bodov), a na reštaurácie, ktoré prekročili hranicu bodov vyššieho štandardu. Tie budú označené ako Gurmán Gold Restaurants a budú im prideľované 1 – 3 vidličky, podľa počtu dosiahnutých bodov. Udeľovanie ocenení a prezentácie hodnotení reštaurácií sa uskutoční vždy na slávnostnom galavečere Gurmán Award, ktorý organizuje Gurmán na Slovensku.

GURMÁN GOLD

92 – 100 BODOV

3 vidličky
Excelentná kuchyňa s rukopisom medzinárodne uznávaného šéfkuchára. Jeho filozofia varenia
je prezentovaná aj mediálne a svoje skúsenosti odovzdáva aj ostatným kuchárom. Najvyšší štandard obsluhy a skvelá vínna karta. Šéfkuchár je spolumajiteľom reštaurácie alebo aspoň v manažmente reštaurácie. Minimálne tri roky otvorená reštaurácia. V prípade, že renomovaný a uznávaný šéfkuchár otvorí novú reštauráciu alebo v priebehu roka prevezme inú reštauráciu, môžu hodnotitelia zvážiť aj skoršie udelenie vidličiek.

87 – 91 BODOV

2 vidličky
Skvelá kuchyňa, uznávaný šéfkuchár prezentujúci svoju vlastnú kuchyňu založenú na rôznych kombináciách chutí a používajúci moderné technologické postupy. Výborný servis doplnený skvelou vínnou kartou. Minimálne 2 roky otvorená reštaurácia.

82 – 86 BODOV

1 vidlička
Výborná kuchyňa, šéfkuchár pracuje so sezónnymi produktmi a má svoj vlastný štýl varenia. Dobrý servis a výborná vínna karta. Minimálne jeden rok otvorená reštaurácia.

AKO HODNOTÍME

Reštaurácie hodnotíme za každú sekciu samostatne.  Zlaté vidličky navrhujú odborní inšpektori Gurmána na základe svojich tajných návštev. Hodnotiť môže každý gurmán vyplnením formulára na webstránke.
Za hodnotenie môžete vyhrať zaujímavé gurmánske ceny.

Jedlo1 – 50 bodov
Servis1 – 20 bodov
Vínotéka1 – 20 bodov
Ambient1 – 10 bodov

OCENENIA

Gurmán Award – Restaurant of the Year 2023
Gurmán Award – Executive Chef of the Year 2023
Gurmán Award – Somelier of the Year 2023
Gurmán Award – Best Hospitality of the Year 2023
Gurmán Award – Winery of the Year 2023

OZNAČENIA

Prémiová reštauráciaPremium Restaurant
Hotelová reštauráciaHotel Restaurant
Tematická reštauráciaSpecial Restaurant
Štýlová reštauráciaAmbient Restaurant
Moderná reštauráciaModern Restaurant
Základné menu (4 chody)Basic menu
Gurmán menu (4 chody)Gourmet menu
Kuchár robí kurzy vareniaChef doing cooking classes

Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content