Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

BOTTURA otvorí „ Gucci Osteria “ v Tokiu

Massimo Bottura a jeho žena Lara Gilmore

Massimo Bottura je jedným z najvyhľadávanejších kuchárov na svete a vždy ho nájdete na vrchole príslušných rebríčkov. So svojou „Osteria Francescana“ v Modene je stálym predplatiteľom troch michelinských hviezd a v spolupráci s luxusnou značkou Gucci už má Ostériu vo Florencii – nedávno ocenenú michelínskou hviezdou a jednu v Beverly Hills v Los Angeles. V marci 2021 luxusná značka prostredníctvom vysielania oznámila, že bude nasledovať tretie miesto v Tokiu.

Gucci Osteria da Massimo Bottura Tokyo“

sa otvára 28. októbra a nachádza sa v najvyššom poschodí najnovšieho vlajkového obchodu Gucci Namiki. V hlavnej reštaurácii je 48 miest na sedenie, na terase je miesto pre dvanásť hostí a k dispozícii je aj súkromná jedáleň pre osem osôb. Reštauráciu navrhol Massimo Bottura a kurátorkou je Karime Lòpez, ktorá bola minulý rok zušľachtená spomínanou michelinskou hviezdou ako šéfkuchár „Gucci Osteria“ vo Florencii. Na mieste bude šéfkuchárom Antonio Iacoviello zodpovedný za modernú interpretáciu talianskej kuchyne.

z láskavým dovolením Gucci

Japonsko-talianska fusion kuchyňa a aperitív

Hostia môžu očakávať jedinečný pôžitok a zahŕňajú obed, aperitív a večeru. V ponuke sú klasiky »Gucci Osteria« ako Emilia burger alebo tortellino s krémom Parmeggiano Reggiano. Okrem kreatívnych interpretácií talianskych jedál budú existovať aj jedlá inšpirované Japonskom, ako sú Parmigiana Ramen a Milanese Wagyu. „ Rovnako ako v Taliansku, sú japonské potraviny úzko späté s kultúrou krajiny a majú veľký globálny význam. Japonsko patrí k časti môjho srdca a som veľmi rád, že môžem vítať hostí v našom malom kúsku Tokia. “ povedal nám Massimo Bottura.

Vinný lístok obsahuje 350 položiek, k dispozícii je tiež solídny výber šampanského a špeciálne koktaily. Aperitivo Italiano sa podáva od 16:00 do 18:00 na strešnej terase s talianskym občerstvením. Taliansko sa stretáva s Japonskom – aj pokia

z láskavým dovolením Gucci Osteria

Taliansko sa stretáva s Japonskom – aj pokiaľ ide o interiér

Interiér „Gucci Osteria“, do ktorého sa dostanete vlastným výťahom, je založený na odkaze Florencie a hrá s prvkami talianskej renesancie. V priestoroch reštaurácie sú živé odtiene zelene a charakteristické mramorové stoly, ale aj jedinečné detaily, ako napríklad ručne maľovaná drevená podlaha. Na terase je podlaha vyzdobená mozaikami a japonské rastliny dotvárajú atmosféru, zatiaľ čo v súkromnom jedálenskom salóniku navodzujú mimoriadnu atmosféru starožitné zrkadlá z Európy.

Udržateľnosť „Gucci Osterias“

Osterie majú globálny prístup zero waste implementovaný Massimom a zdieľajú prednosti so sofistikovanou módnou značkou: kreativitu, eleganciu, hravosť a zmyselnosť. Bottura kladie veľký dôraz na vysokokvalitné výrobky a udržateľnosť a vždy pracuje s výhľadom do budúcnosti.

zdroj: Gucci Osteria a Falstaff

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content