Aj špičkové reštaurácie otvorili „okienka“

Robia rozvoz, ponúkajú osobný odber aj špeciálne balíčky

Rozvoz jedla do domácností, či predaj cez okienko bol v časoch predkovidových jednoznačnou záležitosťou pizérií a rýchleho občerstvenia. Opakované lockdowny k tejto aktivite doviedli väčšinu reštaurácií, tie najlepšie na Slovensku nevynímajúc. Čo všetko robia, aby aspoň niečo zarobili, nestratili hostí aj zamestnancov? Zmapoval pre vás bedeker Gurmán na Slovensku.

5-chodové degustačné menu

Napríklad jedna z najlepších slovenských reštaurácií Gašperov Mlyn v Batizovciach, po tom, čo pripravila vianočné balíčky, prichádza s Degustačným menu v balíku pre 2 osoby, jeho Vianočnou edíciou. Tie rozváža 18.12. po celej trase z Košíc do Bratislavy. Keďže poloha Gašperovho mlyna neumožňuje napríklad výdaj cez okienko, vymysleli tieto produkt.
Jeden balík Degustačné menu z Gašperovho mlyna je určený pre 2 osoby a je v ňom päťchodové degustačné menu a samozrejme, naše povestné „niečo navyše“. Chody sú pripravené ihneď na konzumáciu, alebo si niektoré budú vyžadovať dokončenie. So všetkým na diaľku pomôže kulinársky tím pomocou videí. V balíku je aj fľaša slávnostného vína a dokonca je pribalený aj špeciálny playlist, ktorý v Gašperovom Mlyne pripravili na platforme Spotify. Balíky vyložia kdekoľvek na trase Košice – Prešov – Poprad – Liptovský Mikuláš – Banská Bystrica – Nitra – Trnava a Bratislava.
Elite Restaurant v Novej Dubnici robí rozvoz obedového menu a aj špeciálnej ponuky, v novembri a teraz to je kačacina s názvom Kačka sem, kačka tam.
Trnavská Akademia tiež pripravuje jedlá, ktoré si možno vyzdvihnúť pri ich okienku, alebo si nechať doručiť. Cena za objednanie je 1,50, a nad 15 EUR dovážajú zadarmo.
Okrem toho pripravili aj vianočné balíčky, kde je napriklad klobása, údená krkovička, fľaša vína a ďalšie dobroty. Tie sa dajú objednať do piatka °17.12. a osobný odber je od 21.12 do 23.12., V Bratislave ich vedia doručiť do sesterskej prevádzky White Dragon , kde bude možný odber 22.12.

Trnavská Akadémia má rozvoz pri objednávke nad 15 EUR zadarmo

Polievka, aj fľaša prosecca zadarmo

Bratislavskému Iasai sa rozvoz a predaj „cez okienko“, teda osobný odber veľmi osvedčil už v predošlom lockdowne a teraz s ním pokračujú. Okrem klasickej ponuky robia rôzne špeciálne ponuky a tiež majú nový obedový koncept – Udon rezance a to hovädzie, kačacie, krevetové, lososové. Pre všetko sa dá prísť, alebo si to objednať cez iasaidelivery. Minimálna hodnota objednávky je 30 EUR, od 100 EUR doručujú zadarmo a aj mimo Bratislavu. K jedlu je zadarmo aj fľaša prosseca.
V košickej reštaurácii OhniskO tiež pripravujú denné menu a to v niekoľkých variáciach, možno si ho vyzdvihnúť osobne, doručia ho sami, alebo cez donáškovú službu. Polievka je v čase obeda ku každému jedlu zadarmo. Aj v ďalšej košickej reštaurácii, V Kaviarni Slávia majú bohaté menu na Take away. Veľmi pestré a chutne vyzerajúce menu na odber ponúkajú denne aj vo Villa Régii. Bohatú ponuku na rozvoz, ale aj osobný odber má aj Villa Rosa v Dunajskej Strede.

V Zylindri a Carnevalle si možno jedlá objednať priamo z webovej stránky

Kulinársky e-shop aj kačacie hody

Bratislavské reštaurácie Zylinder Cafe & Restaurant a Carnevalle Pavla Benčíka vytvorili na svojich stránkach aj kulinárske e-shopy. Teda nemajú tam len pdf ponuky a jedlá si potom človek objedná telefonicky, alebo mailom, možno si ich „vyklikať“ a objednať priamo zo stránky, rovnako ako v hocijakom e-shope. Takto dodávajú aj steaky, alebo ich kváskový chlieb. Jedlo si možno vyzdvihnúť osobne, alebo ho doručia domov.
Rozvoz svojich jedál z pomerne bohatého menu robí aj ďalšia bratislavská reštaurácia, Albrecht. Rozváža v niektorých častiach Bratislavy – v Starom Meste, Petržalke, Novom Meste, Ružinove, Karlovej Vsi a na Kramároch. Do 25 EUR stojí donáška 5 EUR, nad túto sumu je zadarmo.
Pomerne bohaté. tzv. Logdan menu má aj petržalské Baroza Restaurant & Bistro. Možno si ho prísť zobrať osobne, alebo ho rozvážajú cez donáškové služby. Okrem toho robia aj Kačkobranie, čo sú vlastne kačacie hody pre dvoch. Donesú ich domov, alebo si pre ne možno prísť osobne. Treba si ich objednať 24 hodín vopred a v rámci Petržalky ich rozvážajú zadarmo. Ako darček je k nim fľaša prosseca.

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content