Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Aj Litva už má hviezdičky od Michelina

Svojho sprievodcu má ako posledná z pobaltských krajín

Včera sa v Litve uskutočnilo prvé slávnostné odovzdávanie cien Michelin. V slávnom sprievodcovi sú teraz zastúpené všetky tri pobaltské krajiny.

radosť bola obzvlášť veľká, keď sprievodca Michelin oznámil, že po prvýkrát v histórii udeľuje hviezdičky Litve. Je to pochopiteľné, keďže hviezdy lákajú aj hostí z celého sveta. Uvedením Michelinu v Litve sa pobaltská krajina opäť dostala do hľadáčika medzinárodných gurmánov.

Debutový sprievodca Litvou odporúča celkom 34 reštaurácií, z ktorých štyri získali michelinskú hviezdu. Štyri ďalšie získali Michelin Bib Gourmand a jednej reštaurácii bola udelená zelená michelinská hviezda.

Všetky štyri nové reštaurácie ocenené hviezdičkou Michelin sa nachádzajú v hlavnom meste Vilnius. Michelinských kritikov zaujali svojou regionálnou a sezónnou kuchyňou z Litvy.

Gwendal Poullennec, medzinárodný riaditeľ sprievodcov Michelin, o novinke Michelin pre médiá povedal: “Sme radi, že môžeme predstaviť prvého sprievodcu Michelin pre Litvu. Dopĺňa sa tak trilógia pobaltských krajín a sprievodca Michelin plne pokrýva tento región.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content