Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

7 kuchárov slovenskej špičky, 7 chodov a peniaze pre tých, ktorí to potrebujú

Benefičná večera Michala Kordoša bude tento rok 30. novembra

Aj tento rok pripravuje Michal Kordoš, šéfkuchár “na voľnej nohe” benefičnú sedemchodovú pop-up večeru, kde 7 top slovenských šéfkuchárov pripraví 7-chodové degustačné menu. Konať sa bude 30. novembra v eventovom priestore Mlynica.

Výťažok z piatej benefičnej pop-up večere tentokrát bude venovaný organizácii DEPAUL SLOVENSKO, neziskovej organizácii, ktorá už viac ako 17 rokov pomáha ľuďom bez domova v Bratislave. Denne sa vo svojich šiestich zariadeniach starajú o viac ako 350 ľudí v núdzi.

Sedemchodové menu pripravia okrem Michala Kordoša Michal Konrád, Peter Slačka, Oliver Vozárik, Tomáš Lysý. Gabo Kocák a Peter Bracho. O hudobný sprievod sa postará Tamara Kramar.

Na stole nebudú chýbať kvalitné naturálne vína, ktoré predstaví Tomáš Šajgal z MÄD WINES. O drinky sa postará Mário Marko a jeho tím Herbert sirupy. Celovečerným programom bude hostí sprevádzať Ludwig Bagin.

“Je dosť ľudí, ktorí pred Vianocami dávajú peniaze na dobročinnosť, tak som si povedal, prečo to neurobiť takýmto spôsobom. Že to budú mať spojené aj s gastronomickým zážitkom,” vysvetľuje zámer podujatia M. Kordoš.

Akciu prvé roky organizoval sám, teraz už má pomocníka, aj tak je to však niekoľko týždňov príprav a organizovania. Od zabezpečenia miesta a inventáru až po oslovovanie kuchárov, prípravy menu a samozrejme aj predaj lístkov.

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content