Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Vláda opäť sľubuje pomoc

Zatiaľ na ňu čakajú stravovacie a ubytovacie zariadenia márne

Gastronomické a ubytovacie zariadenia podľa gastronómov a hotelierov bojujú o prežitie v krízových časoch, aké na Slovensku nemajú obdoby. Už pred niekoľkými týždňami adresovali zamestnávatelia, združení v Asociácii hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) vlastný súbor opatrení. Tie počítajú s dočasným znížením sadzby DPH zo všetkých služieb cestovného ruchu, urýchleným zavedením kompenzačných schém či so zmenami v daňovo-odvodovej oblasti a oslobodením mzdových príplatkov  za prácu počas víkendov a štátnych sviatkov od daní a odvodov. „Opatrenia, ktoré požadujeme sú praxou overené. Fungujú v mnohých zahraničných krajinách. My však, napriek tomu, že od vládnych predstaviteľov opakovane dostávame prísľuby, že pomoc príde, konkrétnu pomoc doposiaľ nevidíme,“ hovorí prezident AHRS Marek Harbuľák.

Jesenné stretnutie Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska

Riešenie problémov v HoReCa bolo jednou z tém na Jesennom stretnutí hotelierov, kde o nich diskutovali s ministrom dopravy a výstavby SR, Andrejom Doležalom. Podľa neho vláda si závažnosť situácie uvedomuje a hotelierov a gastronómov ubezpečil, že riešenia predstaví už čoskoro.

 „Prvý komplexný balík opatrení predstavíme už v najbližších dňoch.  Riešenia by mali v prvom rade vykryť kritické obdobie do konca tohto roka a týkať sa budú predovšetkým energeticky náročných odvetví, ktoré sú od spotreby energií bytostne závislé. Spoločne s predsedom parlamentu zároveň rokujeme s koaličnými partnermi aj o možnosti dočasného prechodného zníženia DPH pre služby cestovného ruchu, a tiež o balíku systémových opatrení, ktoré podnikom pomôžu prečkať budúci rok a minimalizovať negatívne dôsledky energetickej krízy,“ povedal na stretnutí minister dopravy Andrej Doležal.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content