Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

V Rakúsku začnú platiť nové pravidlá pre reštaurácie a hotely

Od 15. novembra začína v Rakúsku, najobľúbenejšej dovolenkovej lyžiarskej destinácii Slovákov oficiálne zimná sezóna. Tento týždeň prijala rakúska vláda nové pravidlá pre reštaurácie, hotely a lanovky. Tie začínajú platiť práve od začiatku lyžiarskej sezóny. V reštauráciách a hoteloch sa už od leta uplatňuje systém OTP (po nemecky 3 G) a na rozdiel od slovenských  prevádzkovateľov a hostí, ktorí sa kontrolovaniu potvrdení často bránia, je v Rakúsku táto kontrola všeobecne akceptovaná.

Nový systém zavádza tri stupne opatrení, v závislosti od epidemiologickej situácie. V prvom stupni platia súčasné opatrenia, druhý zavedú 7 dní po tom, ako sa zhorší situácia na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Do platnosti vstupuje, keď bude v nich obsadenosť vyššia ako 15 percent kapacity ( obsadených viac ako 300 postelí). Tretí stupeň 7 dní potom ak bude obsadených 400 postelí na JIS. Ak by sa situácia naďalej zhoršovala, budú sa opatrenia sprísňovať, ale len smerom k neočkovaným. Pre ilustráciu – momentálne je na JIS-kách 242 ľudí.

Čo to v praxi znamená? V reštauráciách a hoteloch potrebujete momentálne, teda v stupni jedna OTP. Od 15. 9. sa znížila platnosť antigénového testu zo 48 hodín na 24 hodín. Uznávajú sa však aj samotesty. Od stupňa 2. sa samotesty neuznavajú a od stupňa tri nebudú uznávať nijaké antigénové testy, len PCR. Neočkovaní zamestnanci chodia raz týždenne na PCR test.

Do obľúbených apres ski barov sa dostanú len očkovaní, vyliečení alebo ľudia s PCR testom, antigénové tu neplatia. Od stupňa dva sa môžu ísť zabávať po lyžovačke len očkovaní a vyliečení (2 G pravidlo).

Na lanovkách sa tak isto budú uplatňovať OTP pravidlá. Potvrdenia, alebo green passy sa majú kontrolovať pri nákupe lyžiarskych lístkov. V uzavretých priestoroch budú aj tento rok potrebné FFP2 masky.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content