Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Reštaurácie a hotely v Rakúsku sú už len pre očkovaných

Rakúsko, rovnako ako jeho susedia, zaznamenáva v posledných dňoch zvýšený počet infikovaných covidom-19, preto od pondelka 8.11. sprísňuje niektoré opatrenia. Vybralo sa (samozrejme) iným smerom ako Slovensko, sprísnenie sa dotýka výlučne neočkovaných ľudí.

Tí od pondelka nemôžu ísť do reštaurácie, baru, kaviarne, hotela, či na lanovku, ale ani do kaderníctva. Platí to v prípade, ak doteraz neprekonali ochorenie. Vstup do všetkých zariadení majú len ľudia s kompletným očkovaním a tí, ktorí prekonali ochorenie pred maximálne 180 dňami. Nijaké testy už pre návštevu voľnočasových zariadení neplatia.

Jedinú výnimku majú ľudia, ktorí sa dajú očkovať teraz, pre tých platí prechodné obdobie, môžu ísť do prevádzok s potvrdením o očkovaní a negatívnym PCR testom. Táto výnimka platí len do začiatku decembra. Po oznámení sprísnenia opatrení zaznamenáva krajina podľa rakúskych médií zvýšenie záujmu o očkovanie, čo je cieľ obmedzení pre neočkovaných.

Už od leta sa dalo ísť do gastroprevádzok a hotelov v Rakúsku len s covid passom, alebo aspoň s negatívnym antigénovým testom a tieto personál podnikov aj striktne kontroloval a kontroluje. Protesty proti kontrolám zo strany podnikov, alebo zákazníkov, ako sú bežné na Slovensku, tu nikdy výrazné neboli.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content