Najslávnejšia pražská kaviareň opäť funguje

Má bohatú históriu, krásny výhľad a sympatické ceny

Kaviareň Slávia je považovaná za jeden zo symbolov Prahy. Kaviareň s bohatou históriou oproti Národnému divadlu, má krásny výhľad na Pražský hrad, Vltavu či Petřín a desaťročia je obľúbeným miestom pražskej kultúrnej obce. Jaroslav Seifert tu písal básne, duo Šimek a Grossman poviedky a Jiří Šlitr pesničky. Medzi pravidelných návštevníkov patrili Antonín Dvořák, Jan Werich, Karel a Josef Čapkovi alebo Franz Kafka, neskôr Josef Škvorecký, Arnošt Lustig, alebo Vítězslav Nezval. Kaviareň bola považovaná za druhý domov Václava Havla. V interiéri dýcha na návštevníka minulosť – mramorové prvky, drevený nábytok, veľké zrkadlá a klavírne krídlo.


Kvôli korone musela kaviareň minulý rok zatvoriť, otvorili ju až teraz. Ponúka kuchyňu v rakúsko- uhorskom štýle, vedie ju šéfkuchár Dušan Svoboda, ktorý roky pracoval ako šéfkuchár v Obecnom dome.
V menu sú jedlá ako kôprová omáčka, sviečková, kačica, alebo tatarák z údeného kapra. Ceny sú veľmi sympatické a podstatne nižšie ako v podobných zariadeniach v Bratislave. Najdrahšie jedlá – sivoň so zemiakovým šalátom a kačacie stehno s červenou kapustou stoja v prepočte 10,80, resp. 10,60 EUR. Novinkou je kávový bar s bohatým výberom dezertov, rozšírená ponuka kvalitných vín a destilátov.

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content