Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Najlepšie vinárstva roka 2022. Antinori nel Chianti Classico z Toskánska je víťazom!

The World’s Best Vineyards Academy odhalila najlepšie vinárske destinácie roka na exkluzívnom živom podujatí v argentínskom hlavnom meste vína, v Mendoze.

Prvýkrát v histórii “Najlepšie vinárstva sveta” je Taliansko na čele rebríčka najlepších vinárstiev: Antinori nel Chianti Classico v Toskánsku bolo zvolené za číslo jedna z najlepších vinárstiev na svete v roku 2022. „Keďže som sa podieľal na rozvoji vinárstva od samého začiatku, Antinori nel Chianti Classico má v mojom srdci veľmi špeciálne miesto,“ hovorí Albiera Antinori, prezident Marchesi Antinori. „Toto prestížne ocenenie nie je len poctou pre moju rodinu a celú našu spoločnosť, ale predstavuje aj dôležité medzinárodné uznanie pre taliansku vinársku turistiku ako celok.“

Taliansko získalo aj najvyššie ocenenie za skokana roka po tom, čo sa výrobca šumivých vín Ferrari Trento vyšplhal z neuveriteľného 50. miesta v zozname na jedenáste miesto.

Rakúsko a Nemecko medzi 50 najlepšími

Do top 50 sa dostali aj štyri renomované vinárstva z nemecky hovoriacej oblasti: Schloss Johannisberg v Rheingau bol zvolený na senzačné 5. miesto a u nás dobre známy Dr. Loosen z Mosele sa prebojoval na 14. miesto, tesne za ním nasledovalo rakúske vinárstvo Domäne Wachau s 20. miestom a zámok Gobelsburg v Kamptalu obsadil 50. miesto.

Striebro a bronz pre Španielsko a Čile

Španielske vinárstvo Marqués de Riscal, známe svojou históriou a ohromujúcou architektúrou, sa už druhý rok po sebe umiestnilo na druhom mieste, za ním nasledujú čilské vinárstva Montes a VIK Winery, ktoré obsadili tretie a štvrté miesto. Montes Winery so sídlom v Colchague je tiež víťazom juhoamerického kontinentu, zatiaľ čo Robert Mondavi Winery, prezývaný „duša Napa Valley“, je na vrchole severoamerického zoznamu.

Nováčikovia: India, Bulharsko a Grécko

Creation v Južnej Afrike bol zvolený za najlepšie vinárstvo Afriky, zatiaľ čo Henschke v Austrálii je na vrchole zoznamu s vinárstvom Eden Valley. Väčšina vinárstiev na zozname 100 najlepších sa nachádza vo Francúzsku a Portugalsku, z ktorých každé zaberá po 11 miest.

Celkovo boli zastúpené vinárstva zo šiestich kontinentov, pričom po prvýkrát boli zaradené aj vinárstva z Indie, Bulharska a Grécka, čo odráža nedávny rast odvetvia. Anglicko je tiež silnejšie ako kedykoľvek predtým s Ridgeview (73.), Balfour Winery (78.), Gusbourne (85.) a Nyetimber (93.). Hľadáte nejaké vinárstvo zo Slovenska? Darmo. Tak ako povestný Michelin sa na Slovensko nechystá, tak aj našim vinárstvam sa svet vyhýba. Nie preto, že nie sú dostatočne dobré, ale preto, že sme diplomatickými trpazlíkmi a bez podpory štátu sa marketingovo ani obchodne nepresadíme.

Zoznam najlepších svetových vinohradov je zostavený zo všetkých nominácií globálnej akadémie voličov. Nominácie sa týkajú vinárstva otvoreného verejnosti, považovaného za najlepšie vo svojej krajine.

worldsbestvineyards.com

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content