Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Najlepšie podniky Brna a južnej Moravy

Miesta, kde sa najlepšie najete a posedíte si pri káve, pive, či víne v Brne a na južnej Morave, vyhlásili minulý týždeň v rámci projektu Gourmet Brno, Ten má už päť rokov a jeho organizátorom je Turistické informačné centrum Brno. Tento rok sa doň prvý krát zapojila aj Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, takže sa  jako Gourmet Jižní Morava rozšířil do celého kraja.

Do užšieho výberu sa dostalo 46 brnenských a 38 juhomoravských zariadení. Organizátori projektu hovoria, že nejde o súťaž ale o výber toho najlepšieho zo stravovacích zariadení v celom kraji. Preto vo všetkých kategóriách vyhlasujú len víťaza a v sprievodcoch, ktoré budú k dispozícii v informačních turistických centrách sú z toho dôvodu podniky zoradené podľa abecedy. Podobne je to aj na weboch www.gourmetbrno.cz a www.gourmetjiznimorava.cz.

Kohout NA VÍNE

Výber podnikov je vždy dvojkolový, Najprv brnenskí a juhomoravskí patrioti nominovali zariadenia, kde sa dobre je a pije. V Brne v 8 kategóriách: fine dining, reštaurácie, bistra, kaviarne, cukrárne, vinárne, pivnice a bary.

Na južnej Morave to bolo 5 kategórií – reštaurácie, bistrá, vinárstva a vínne galérie, pivnice a pivovary a kaviarne a cukrárne. Podniky, ktoré získali najviac hlasov, teda boli najčastejšie navrhované, postúpili do finále, kde ich formou mystery shoppingu hodnotili trojčlenné poroty zložené z nezávislých hodnotiteľov –  odborníkov, novinárov a influencerov z ČR. Do najužšieho výberu boli zaradené v každej kategórii tie podniky, ktoré v celkovom hodnotení dostali viac jako 70 percent.

Najlepšie hodnotené podniky v Brne:

Fine dining: Kohout NA VíNĚ

Reštaurácie: Element Restaurant & Bar

Bistrá: Atelier Bar & Bistro

Cukrárne: BUKOVSKÝ café cukrářství

Kaviarne: Kafe Friedrich

Vinárne: Vicino DiVino

Pivnice: Lokál U Caipla

Bary: Whiskey Bar, který neexistuje

Najlepšie hodnotené podniky na Južnej Morave:

Reštaurácie: Restaurant Essens, Hlohovec u Břeclavi, okres Břeclav

Bistrá: Pedro’s Streetfood Bistro, Mikulov, okr. Břeclav

Kaviarne a cukrárne: Dvorek :: café wine bistro :: Bořetice, okr. Břeclav

Vinárstva a vínne galérie: Vinařství Válka, Nosislav, okr. Brno-venkov

Pivnice a pivovary: Řemeslný minipivovar Dubňák, Dubňany, okr. Hodonín

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content