Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Kempinski otvorí plávajúci luxusný hotel

Bude to prvý hotel na svete vznášajúci sa na mori

Dubaj je známy stavebnými projektmi, .ktoré je zdanlivo nemožné uskutočniť. Teraz sa chystá ďalší: plávajúci luxusný hotel. Plánuje ho spoločnosť Kempinski a má ísť o prvý hotel na svete, ktorý sa bude celý vznášať na vode.

Hotel sa bude nachádzať pri jednom z najexkluzívnejších úsekov dubajskej pláže na Jumeirah Beach. Bude mať 156 izieb a hostia sa sem dostanú rýchloloďou, alebo prídu na vlastných člnoch. Okrem izieb v “plávajúcom paláci” sa bude okolo nachádzať niekoľko luxusných víl, teda hausbootov, ktoré však v prípade potreby môžu zakotviť na inom mieste. Samozrejme bude tu aj súkromná  pristávacia plocha pre vrtuľníky.

Hlavná budova sa bude skladať zo štyroch častí a v strede bude prepojená sklenenou pyramídou. Tu bude všetko – od exkluzívnych gurmánskych reštaurácií, barov, kúpeľov, bazénov, butikov až po  banketové priestory. Sem môžu vplávať a vyplávať aj väčšie jachty. 12 luxusných víl, ktoré budú prepojené pontónmi, je čiastočne na predaj, ale aj na prenájom pre hotelových hostí, ktorí budú môcť využívať všetky služby hotela.

Centrálna budova bude na dvoch podlažiach so strešnou terasou a infinity bazénom. Izby budú mať 2-4 spálne, ale aj priestory pre ubytovanie personálu. Tiež vnútorné a vonkajšie obývacie izby, veľké panoramatické okná a všetky výdobytky inteligentného domu. Vily budú vybavené solárnymi panelmi a navrhnuté tak, aby boli šetrné k životnému prostrediu. Plávajúci hotel majú otvoriť v roku 2023.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content