Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Gavi dobyl Ameriku: Villa Sparina je európskym vinárstvom roka 2021

Pre Taliansko je to magický rok aj v oblasti výroby vína: posledné trikolórne dobytie Ameriky pochádza z krajiny Gavi. Na dvadsiatom druhom ročníku Wine Star Awards, ktorý organizuje americký magazín Wine Enthusiast, získala titul „Európske vinárstvo roka 2021“  Villa Sparina .

Rodinný statok Moccagatta, odmenený za svoju dlhú vinársku tradíciu a za predvídavosť prejavenú počas obdobia pandémie, zvíťazil vo finále nad vinárstvom Barone Pizzini v Brescii , portugalským vinárstvom Aveleda , francúzskym panstvom Château de Saint Cosme a nemeckým. Bertram -Baltes .

Villa Sparina , “Európske vinárstvo roka 2021”

The Wine Star Awards– ktorý každoročne monitoruje realitu medzinárodného vinárskeho sveta, a ktorý oceňuje vinárstva čo sa vyznamenali za mimoriadne vykonanú prácu a za ich prínos k sektoru vína – udelil prestížne uznanie Villa Spariny  z niekoľkých dôvodov.

Nielen pre svoju dlhú históriu a rodinnú tradíciu, ale aj pre vynikajúcu pozíciu, ktorú si dokázala vydobiť na americkom trhu, vďaka čomu je Gavi veľmi známa a obľúbená v Spojených štátoch. Stačí povedať, že dnes vinárstvo predstavuje 33% podiel na americkom trhu zo všetkých predajov Gavi, pričom tržby za posledný rok vzrástli o 3,5%.

Pivnica bratov Stefana a Massima Moccagatta, ktorí prevzali opraty panstva založeného ich rodičmi, a ktorí už pochopili potenciál územia, bola odmenená aj za odolnosť a predvídavosť, ktorú prejavila uprostred pandémie. keď sa rozhodli rozšíriť svoju obchodnú sieť, posilniť marketing a tak zvýšiť svoj podiel na americkom trhu. 

Stefano a Massimo Moccagatta

„Je pre nás cťou získať ocenenie Európske vinárstvo roka od jedného z najvýznamnejších vinárskych časopisov na svete. Od nášho vstupu do spoločnosti sme každý deň s húževnatosťou a veľkou starostlivosťou sledovali každý detail fungovania a života vo Villa Sparina: nielen všetky procesy súvisiace s prácou vo vinohrade a v pivnici, ale aj budovanie solídnej obchodnej siete a marketingových projektov “, prezradili nám bratia Moccagattovci.

A čo je ich cieľom?  “Zdieľať s našimi deťmi a našimi spolupracovníkmi rovnakú vášeň, akú sme zdedili po našich rodičoch.”

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content