Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Ako môže video zruinovať reštauráciu

„Sushi Terror“ poškodil japonské suši reštaurácie

Mnohé suši reštuarácie v Ázii, Japonsko nevynímajúc, fungujú ako samoobsluhy, to znamená, že hosť si jednotlivé jedlá berie z pohyblivého pásu a potom zaplatí pri pokladmi.

Niektoré z nich a tento systém samoobsluhy sa stali nedávno terčom „nejapných“ vtipov, ktoré ich autori natočili a uverejnili na sociálnych sieťach. Napríklad: dospievajúci zákazník oblizuje vrch fľaše so sójovou omáčkou na stole a potom okraj šálky, a potom ju položí späť na bežiaci pás. Potom si olíže prst a dotkne sa ním kúska suši  ponúkaného na bežiacom páse.

Ďalšie videá označené ako Sushi Teror ukazujú zákazníkov v iných suši reštauráciách, ako rozotierajú wasabi na suši alebo olizujú lyžičky v nádobkách so zeleným čajom. Podľa všetkého ide len o niekoľko videí, ale mali obrovskú sledovanosť, videli ich milióny ľudí. V Japonsku, známom vysokými štandardmi čistoty, vyvolali veľkú pozornosť.

To, čo vyzerá ako „nevinná“ zábava tak má ďalekosiahle dopady.  Akcie siete reštaurácií Sushiro klesli po zverejnení videa, ktoré bolo natočené v pobočke v stredojaponskom meste Gifu, takmer o päť percent.

Reštaurácia deklarovala, že boli odvtedy všetky fľaše so sójovou omáčkou v postihnutej reštaurácii vymenené a všetky poháre boli vyčistené. Okrem toho mnohé reštaurácie zaviedli nové pravidlá: Zákazníci si budú musieť vyberať koreniny a príbory pri pulte namiesto toho, aby ich našli už na stole. V celej krajine budú hostia reštaurácií v budúcnosti na požiadanie dostávať aj dezinfikovaný riad.

Súčasťou mnohých suši reštaurácií v Japonsku sú pohyblivé pásy so suši

Reťazce Hama Sushi a Kura Sushi, ktoré tiež patria medzi postihnuté, plánujú právne kroky kvôli incidentom vo svojich pobočkách. Podľa tlačovej agentúry Jiji oznámila spoločnosť Kura Sushi aj to, že v budúcnosti bude svoje pásy na suši monitorovať pomocou videokamier.

Mnohí používatelia internetu tiež vyjadrili svoje sympatie s prevádzkovateľmi postihnutých reštaurácií. Japonský spevák a herec Yuya Tegoshi pod hashtagom #saveSushiro na Twitteri vysvetlil, že sa chcel v Sushiro najesť už dávno, ale vždy ho odradili dlhé rady. Teraz by tam však “určite” zašiel, pretože situácia je pre reťazec hrozná.

Odporúčame tiež...

Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content