Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Ako môže video zruinovať reštauráciu

„Sushi Terror“ poškodil japonské suši reštaurácie

Mnohé suši reštuarácie v Ázii, Japonsko nevynímajúc, fungujú ako samoobsluhy, to znamená, že hosť si jednotlivé jedlá berie z pohyblivého pásu a potom zaplatí pri pokladmi.

Niektoré z nich a tento systém samoobsluhy sa stali nedávno terčom „nejapných“ vtipov, ktoré ich autori natočili a uverejnili na sociálnych sieťach. Napríklad: dospievajúci zákazník oblizuje vrch fľaše so sójovou omáčkou na stole a potom okraj šálky, a potom ju položí späť na bežiaci pás. Potom si olíže prst a dotkne sa ním kúska suši  ponúkaného na bežiacom páse.

Ďalšie videá označené ako Sushi Teror ukazujú zákazníkov v iných suši reštauráciách, ako rozotierajú wasabi na suši alebo olizujú lyžičky v nádobkách so zeleným čajom. Podľa všetkého ide len o niekoľko videí, ale mali obrovskú sledovanosť, videli ich milióny ľudí. V Japonsku, známom vysokými štandardmi čistoty, vyvolali veľkú pozornosť.

To, čo vyzerá ako „nevinná“ zábava tak má ďalekosiahle dopady.  Akcie siete reštaurácií Sushiro klesli po zverejnení videa, ktoré bolo natočené v pobočke v stredojaponskom meste Gifu, takmer o päť percent.

Reštaurácia deklarovala, že boli odvtedy všetky fľaše so sójovou omáčkou v postihnutej reštaurácii vymenené a všetky poháre boli vyčistené. Okrem toho mnohé reštaurácie zaviedli nové pravidlá: Zákazníci si budú musieť vyberať koreniny a príbory pri pulte namiesto toho, aby ich našli už na stole. V celej krajine budú hostia reštaurácií v budúcnosti na požiadanie dostávať aj dezinfikovaný riad.

Súčasťou mnohých suši reštaurácií v Japonsku sú pohyblivé pásy so suši

Reťazce Hama Sushi a Kura Sushi, ktoré tiež patria medzi postihnuté, plánujú právne kroky kvôli incidentom vo svojich pobočkách. Podľa tlačovej agentúry Jiji oznámila spoločnosť Kura Sushi aj to, že v budúcnosti bude svoje pásy na suši monitorovať pomocou videokamier.

Mnohí používatelia internetu tiež vyjadrili svoje sympatie s prevádzkovateľmi postihnutých reštaurácií. Japonský spevák a herec Yuya Tegoshi pod hashtagom #saveSushiro na Twitteri vysvetlil, že sa chcel v Sushiro najesť už dávno, ale vždy ho odradili dlhé rady. Teraz by tam však “určite” zašiel, pretože situácia je pre reťazec hrozná.

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content