Magazín o skvelom jedle, víne a cestovaní

Aj Dubaj má už svojho Michelina

Na svete je prvé vydanie pre časť Spojených arabských emirátov

Dubaj už roky priťahuje turistov aj biznis z celého sveta a bolo len otázkou času, kedy pritiahne aj hodnotiteľov od Michelina. Stalo sa tak tento rok – nedávno vyšlo prvé vydanie pre túto mestskú destináciu.
Hviezdičky a Bib Gourmand získalo celkovo 69 reštaurácií a 21 rôznych medzinárodných kuchýň. Hoci žiadna reštaurácia nezískala tri hviezdičky, hneď na prvý pokus získali dve získali dve michelinské hviezdičky -. Il Ristorante – Niko Romito”, ktorá ponúka modernú taliansku kuchyňu s prvotriednymi surovinami dovážanými z Talianska, kde Michelin ocenil jedlá z rýb a z cestovín. Ďalšia dvojhviezdičková reštaurácia “STAY by Yannick Alléno” sa nachádza v budove v koloniálnom štýle v časti The Palm a ponúka “rafinované jedlá” založené na francúzskej kuchyni.
Jednu hviezdičku získalo deväť reštaurácií od portugalskej kuchyne po indickú, japonskú a čínsku. Patrí medzi ne napríklad dubajská pobočka “Hakkasan” v slávnom hoteli Atlantis či “Torno Subito”, ktorý vlastní slávny šéfkuchár Massimo Bottura.
Vo vydaní dubajského sprievodcu na rok 2022 sa nachádza aj 14 reštaurácií Bib Gourmand, ktoré ponúkajú cenovo výhodné gurmánske zážitky za priemernú cenu 250 AED (64 EUR) za trojchodové menu.

Jednou z dvoch dvojhviezdičkových reštaurácií je STAY by Yannick Alléno

Ocenené podniky
2 hviezdičky
Il Ristorante – Niko Romito
STAY by Yannick Alléno

1 hviezdička
11 Woodfire
Al Muntaha
Armani Ristorante
Hakkasan
Höseki
Ossiano
Tasca von José Avillez
Torno Subito
Trèsind Studio

Odporúčame tiež...


Warning: file_get_contents(/data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins//ajax-search-pro/img/svg/magnifiers/magn4.svg): Failed to open stream: No such file or directory in /data/8/b/8b3d2d1e-3e5a-4ba6-853d-ba2f82db7b96/gurmannaslovensku.sk/web/wp-content/plugins/ajax-search-pro-for-wordpress-live-search-plugin/includes/views/asp.shortcode.data.php on line 12
Generic filters
Exact matches only
Search in excerpt
Search in title
Search in content